Tüp Mide Ameliyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Tüp Mide Ameliyatı

0

Tüp mide ameliyatıyla midenin hacmi küçültülmektedir. Böylelikle kişi daha az yemeye başlayacak ve iştah düzeyi azaltılmış olacaktır. Mide ameliyatında büyük olan mide çıkarıldıktan sonra yeniden eski hale gelmesi mümkün olmayacaktır. Lakin işlemler son teknoloji ışığında ve aynı zamanda da obezite cerrahisiyle yapılır: Bu sayede ameliyat işlemleri yapılırken de sağlık açısından olumsuz bir durumlarla karşı karşıya kalmadan ideal formunuzu da kazanmaya başlamış olursunuz.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Obezite ameliyatı öncesinde kişinin sağlık durumu, yaş ve vücut indeksine bakılır. Vücut indeksi 35 ten yukarı olan, 18 ve 65 yaş aralığındaki kişiler tüp mide ameliyatı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu nedenle ilk olarak ameliyata başlanmazken, hastanın vücut indeksi alınacaktır. Eğer ki yapılan muayene sonucunda tedavi için herhangi bir sakıncalı durum söz konusu değilse ameliyatın sorunsuz şekilde başlaması da mümkün olur.

 Tüp  Mide Ameliyatı Olanların Yorumları

Tüp mide ameliyatı olacaklar, daha önce operasyon geçirenlerin yorumlarını merak etmektedir. Tüp mide ameliyatı olanların yorumları ile ameliyat süreçleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ülkemizde bu ameliyat çeşidinin son yıllarda daha fazla şekilde artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Özellikle obezite sorunlarından kurtulmak isteyenler açısından bu tarz ameliyatların çok önemli olduğunu belirtebiliriz.Uzman cerrahlar tarafından yapılacak tüp mide sayesinde hastanın yeniden ideal kiloya ulaşması sağlanır.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

İşin en çok merak edilen konuları arasında tüp mide ameliyatının ne kadar kilo verme konusunda yardımcı olacağı diyebiliriz. Öyle ki ülkemizde bu ameliyatı olan obezite hastalarının ilk aydan itibaren kilo vermeye başlamış olduğunu görmekteyiz. Üstelik kilolardaki oranların ne derece olduğu ile ilgili mercek altına aldığımız zaman ilk aydan itibaren 10-15 kg şeklinde bir kilo verme durumu yaşanmaya başlanır. Bir yılın sonucunda kilo verme %80’ne ulaşmış olur.

 Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Mide küçültme ameliyatında yaş faktörü önemlidir. Bu nedenle Obezite cerrahisi ameliyata başlamadan önce kişinin yaşını sormaktadır. Buna göre mide küçültme ameliyatında olması gereken yaşın 65 yukarı olmaması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Mide küçültme operasyonundan sonra hem sağlıklı bir yaşam sürmek hem de verilen kilonun yeniden tekrarlanmaması açısından beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Karbonhidrat tüketimi minimum oranında alınması gerekmektedir. Ayrıca şekerli gıdalardan uzak durulmalı, içecekleri şekersiz içmeye özen göstermelisiniz.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık yapılan mide küçültme ameliyat çeşitleri arasında tüp mide operasyonu yer almaktadır. Çünkü diğer ameliyat çeşitlerine oranla konfor seviyesi daha yüksektir. Hastanın sağlığını risk altına almaz ve güvenli bir şekilde mide küçültme işlemlerinin yapılması sağlanır.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Hastalara yönelik farklı tipte obezite cerrahisi tarafından ameliyat yapılmaktadır. Mide küçültme ameliyatlarında da pek çok farklı yöntemlerin söz konusu olduğunu söylemeliyiz. Bunlar mide botoksu, tüp mide ameliyatları, bypass şeklinde oluyor.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatı sonrasında daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz amacıyla hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Zaten bu ameliyatları olduktan sonra doktorunuz tarafından da takip altına alınmaya devam edeceksiniz. Ameliyat sonrası bilinmesi gerekenler nelerdir diyorsanız şu şekilde ifade edebiliriz:

 *Ameliyat sonrası 2 haftaya kadar cinsel birliktelik yaşamayın

*3-4 hafta kadar dinlenmeli ve vücudunuzu çok fazla yormayın

*Çalışanlar 3-4 hafta sonrasında işe devam edebilir

*2 ay alkol alımı olmamalıdır

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite ameliyatının etkili olmasının temel sebebi; gıda alımının kısıtlanmasından dolayıdır. Aynı zamanda gıdaların emilimi azaltılacaktır. Hipertansiyon ve diyabet sorunları yaşayan hastaların tedavilerinde etkili bir yöntemdir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrası ne kadar kilo verilir? konusuna geldiğimiz zaman %80 oranında bir kilo verme durumu yaşanır. Bu sayede kişinin kendisinde görmek istediği fit bir görünüm de açığa çıkarılır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite ameliyatı olanların işe dönüşü 2 haftaya kadar sürebilmektedir. Bypass ameliyatı olanlar için bu sürecin 1 hafta şeklinde seyredecek olduğunu söylemeliyiz.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap