Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

0

Son dönemlerde popülerliği artan mide balonu, cerrahi bir işlem değildir. Endoskopik bir uygulama olduğunu bilerek hareket ederseniz daha bilinçli davranabilirsiniz. İlk olarak doktor balonu hastanın midesine yerleştirir. Ardından uygun gördüğü miktarda şişirerek işleme devam eder. Adından anlaşılabileceği üzere mide balonunun yapısı silikondur.

Balon midede yer kaplar ve kişinin erkenden doymasını sağlar. Diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremeyen ama aynı zamanda ameliyat istemeyen bireyler mide balonu sayesinde hedeflediği görünüme sahip olabilir. Kimilerinin vücudu ameliyatı kaldırmadığı için böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulur.

Mide Balonu Nedir?

Hamile, ülser ve mide fıtığına sahip kişilerin mide balonu yaptırması uygun değildir. Hastanın durumuna bağlı olarak balon yerleştirildikten 6 ay – 1 yıl sonra çıkarılmalıdır. Doktorların mideye yerleştirdikten sonra gerekli miktarda şişirerek kişinin erkenden doymasını sağladığı silikon yapıya mide balonu adı veriliyor.

Uzun zamandır diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremeyen, ameliyata uygun olmayan ve ameliyat istemeyen kişilerin yaptırması uygundur. Yaptırmadan önce geçici bir yöntem olduğu bilinmelidir. Endoskopik yöntemle uygulanan bu tedavi, daha önce hiç spor ve diyet uygulamayanların yaptırmaması gereken bir işlemdir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonunun uzun süreli kalması insan sağlığını riske atacak bir durumdur. Bu sebeple hastanın durumuna göre 6 ay – 1 yıl geçtikten sonra çıkarılması gerekir. Mide ülseri ve fıtığı olan kişiler, hamile kadınlar mide balonu işleminden yararlanamaz. Çok sık rastlanmasa da işlem sonrasında mide bulantısı, ağrı, ülser, mide kanaması, mide delinmesi ve bağırsak tıkanıklığı gözlemlenebiliyor.

Mide balonu tedavisinden sonra porsiyonlar ve yeme sıklığı azalır. Bu sayede daha az yiyerek tok kalma hissine sahip olunabilir. Hizmetten faydalanan birçok kişi yemek aralarında yaptığı ufak tefek atıştırmalıkları bırakmayı başarmıştır. Ayrıca işlemden sonra metabolik sendrom, şeker hastalığı, gut hastalığı ve kolesterol – trigliserid miktarlarında azalma gözlemlenmiştir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonunun etkilerinden birisi hastaların olması gerekenden fazla gıda tüketmesini engellemektir. Obeziteyi engellemek amacıyla yapılan tedavilerden birisi mide balonudur. Geçici süreliğine uygulanan bir yöntem olduğu bilinerek mide balonu fiyatları araştırılmalıdır. Günümüz koşullarında en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Söz konusu mide balonu olduğunda dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. İlk dikkat edilmesi gereken faktör geçici bir tedavi olmasıdır. Eğer doktorun belirlediği tarihte mide balonu çıkarılmazsa ciddi sağlık problemleri baş gösterir. Mide balonunun diyet programı olduğunu düşünmek doğru olmayacaktır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Yakın zamanda mide balonu fiyatları araştırması yapıyorsanız bilmeniz gereken unsurlar söz konusudur. İşlemden sonra kilo kontrolünün sağlanabilmesi için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak şarttır. Hastanın obezite hastalığından kötü etkilenmemesi bakımından mide balonu uygulamasının tercih edildiği rahatlıkla söylenebilir.

Özel bir durum olmadıkça mide balonu hastada en fazla 6 ay durmalıdır. Eğer 6 aydan uzun kalırsa hem hastanın sağlığı riske girer hem de mide fonksiyonları zarar görür. Cerrahi işlemlere kıyasla mide balonunun riskleri çok daha azdır. Fakat endoskopik bir işlem olduğu için az da olsa riskleri olduğunu bilmekte fayda var.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Doktor seçimi iyi yapılmazsa mide balonunun risklerini yaşama ihtimaliniz yüksektir. Başvurduğunuz doktorun mide balonu alanında tecrübeli ve uzman olması gerekiyor. Piyasada mide balonu fiyatlarının değişken olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Böyle bir durumda detaylı araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Sadece mide balonu fiyatlarına odaklanmanız yanlış tercihlere sebep olabilir. Doktorun tecrübesi mide balonu fiyatları haricinde araştırılması gereken konuların başında yer alıyor.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap