Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0

Burun Estetiği sayesinde kişinin burnu diğer yüz ölçülerine uyumlu ve güzel olacak şekilde düzeltilir. Günümüzde birçok kişi burun estetiği yaptırmak da ve istediği buruna sahip olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde son derece kolay olan burun estetiği ameliyatı kısa zamanda olup bitmektedir. Eskiden zor ve acılı olan burun ameliyatları günümüzde çok kolay bir şekilde ve acısız ağrısız yapılmaktadır. Kişinin kendi istek ve ihtiyacı doğrultusunda yaptırılan burun estetiği kişilerin sahip olduğu burun yapılarına göre farklı burun estetiği fiyatları da olmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiği (Rinoplasti) mevcut olan burun şeklini diğer yüz ölçüleri ile beraber estetik olacak şekilde ameliyat ile yapılmasıdır. Ayrıca burunda bulunan diğer sorunları da düzeltmek için de yapılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun estetiği iki şekilde açık ve kapalı teknik ile yapılmaktadır. Açık teknikte burnun uç kısmına küçük bir kesi açılarak, kapalı teknikte ise burnun iç kısmında ameliyat yapılarak yapılır. Her iki ameliyatı da mutlaka işinde uzman ve başarılı doktorlar yapmalarıdır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği burnunda sorun olan kişilere ve burun şeklini ve görüntüsünü beğenmeyen ve farklı sebeplerden dolayı meydana gelen kırılan burun hastalarına burun estetiği olmak isteyen reşit ve yaşı ve sağlığı ameliyata uygun herkese yapılabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun yapısı gereği alt, üst ve yan da bulunan kıkırdak ve kemikten oluşmaktadır. Herkesin birbirinden farklı burun yapısı vardır. Bunlar şu şekildedir; eğri burun, düz burun, düşük burun ucu, Kuzey Afrikalı burnu, Pinokyo burun, etli burun ve hokka burundur.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Burun estetiği fiyatı kişinin burnuna ve daha önce ameliyat olup olmadığına göre kişiden kişiye farklı olabilir ve değişmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatı açık ve kapalı olacak şekilde 2 ya da 3 saatte yapılmaktadır. Hastanın burnuna gerekli kesiler atılır ve istenilen burun için kıkırdak lar düzeltilir ve kemer törpülenir. Son derece basit ve kolay olan burun estetiği günümüzde ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği şu durumlarda yapılabilir. Bunlar; burundaki kemer görünümü düzeltmek, burun düşüklüğünü düzeltmek, burun alın arasındaki ve burun dudak arasındaki simetrik açının düzeltilmesi, burun genişliği, burun kırılmaları, deformasyonlar, burun büyütülmesi, burun küçültülmesi ve burundaki asimetrik sorunlar için kişilere burun estetiği uygulanabilir. Kişinin isteğine ve ihtiyacına göre kısaca burun estetiği yapılmalıdır.

 Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiğinde kabul edilen yaş sınırı kızlarda 17, erkeklerde ise 18 olması ve reşit ve özgür olması gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği kişinin isteği ve ihtiyacı halinde kapalı burun ameliyatı, açık burun ameliyatı, endoskopik, dinamik, 3 boyutlu ve tamponsuz burun operasyonları olmak üzere yapılmakta ve bunlara göre burun estetiği fiyatları değişmektedir.

 Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrasında hastanın uyku pozisyonuna dikkat etmesi gerekir. Doktor tarafından verilen reçete kullanılmalıdır. İlk 4 gün hasta beslenmesine dikkat etmesi gerekir aşırı sıcak, soğuk ve katı maddeler yememesi gerekir. Ayrıca aşırı mimik hareketlerinden esneme, gülme, hapşırma gibi eylemlerden uzak durulması gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği yaptırmak isteyen kişiler daha sağlıklı bir bilği için doktorla yüz yüze görüşmesi gerekir. Burun estetiği fiyatları hastadan hastaya değişmektedir bunun için doktorun ameliyat öncesi muayene etmesi ve hastanın burnunu incelemesi gerekir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/  – bilgi için hemen tıklayın.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap