Sıcak Alt Tona Yakışan Renkler
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Sıcak Alt Tona Yakışan Renkler

0

Sıcak alt tona yakışan renkler, özellikle kadınların makyaj, bakım ve saç stilleri açısından oldukça önemli bir unsurdur. Makyaj ve cilt bakımında bu denli önemli olan cilt tonu, kolaylıkla tespit edilebilir. Bunun için kollarınızda görülen damarlarınızı incelemeniz yeterli olacaktır. Sıcak alt tona sahipseniz damarlarınızın rengi yeşil, mavi renkte bir görünüme sahipse soğuk cilt tonuna sahipsiniz demektir. Sıcak alt tona sahipseniz bu yöntemle cilt yapınızı belirledikten sonra sıcak alt tona yakışan renkler ile bakım ve makyaj yapabilir, daha doğal ve duru bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sıcak alt tona yakışan renkler

Sıcak Alt Tona Yakışan Renkler

Cilt tonunu rengine uygun olarak kullanılan makyaj malzemeleri yüzünüzün daha net ve pürüzsüz görünmesini sağlarken, estetik olarak da beklentilerinizi karşılayacaktır. Sıcak alt ton makyaj renkleri olarak şeftali, sütlü kahve, fıstık yeşili, kızıl kahve tonları ve kiremit rengi öne çıkmaktadır.

Fondöten seçimi

Sıcak alt tona sahip kişilere daha çok buğday, amber rengi, bronz ve bal rengi fondöten kullanması önerilmekte olup, pembe ve tonlarına yakın olanlardan uzak durulması önerilmektedir.

Far seçimi

Far seçiminde de fondöten renklerine uygun renkler öne çıkmakla birlikte kayısı rengin tonları ve zeytin yeşiline yakın renkteki farlar da uygun görülmektedir. Far seçiminde sıcak ve ışıltılı tonda far seçilmesi de tavsiye edilmektedir.

Allık

Sıcak alt tona sahip kadınların allık seçimlerinde soğuk pembe tonlarından uzak durması tavsiye edilirken, turuncu, bronz ve şeftalinin farklı tonlarına sahip allıkların tercih edilmesi önerilmektedir. Ayrıca kırmızı, kiremit ve mercan tonları da bu tip cilt yapısına uygun allık renkleridir.

Ruj

Diğer makyaj tonlarında olduğu gibi ruj seçiminde de benzer renklerin kullanılması önerilmekle birlikte, vişne rengi tonları ve nude renkler de bu tip cilt yapılarına uygun renkler olarak tavsiye edilmektedir.

Sıcak Alt Tona Yakışan Saç Renkleri

Sıcak alt tona yakışan renkler

Sıcak alt tona yakışan saç renkleri arasında çikolata ve küllü kahve tonları öne çıkmakla birlikte, patlıcan moru ve kuzguni siyah da tercih edilebilecek renklerdir. Özellikle marjinal saç yapısına sahip olmak isteyenlere önerilen renkler ise mor ve mavidir.

En fazla beğenilen saç renkleri arasında yer alan ve son yıllarda yükselen bir trende sahip bulunan çikolata tonları, sıcak alt tona sahip kişiler tarafından en fazla tercih edilen renk olarak öne çıkmaktadır.

Kızıl saç tonu sevenler de genellikle sıcak alt tona sahip olan ve marjinal görünmekten hoşlanan kişilerdir. Bu tür cilt yapısına sahip bulunanların saçlarında kızıl rengin tüm tonları muhteşem görünümler oluşturmaktadır. Yine marjinal olarak değerlendirilen ve özellikle genç kadınlar tarafından sıkılıkla kullanılan patlıcan moru da sıcak alt tona sahip kişilerin tercih ettiği saç renkleri arasındadır. Daha fazla dikkat çekici olmasının yanı sıra kullanıcısına modern bir hava katması da tercih edilme sebeplerinden biridir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap