Evde kan alma
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Evde kan alma

0

Evde kan alma, hastanın evden çıkmadan kan tetkikleri yaptırmasını sağlayan mobil sağlık hizmetidir. Eve gelen sağlık çalışanları kan numunesinin alınmasından sonra kanın incelenmesi için laboratuara götürmektedir. Analizden sonra kan raporu hastaya e-posta yoluyla gönderilmektedir.

Evde kan alma için giden sağlık çalışanı hizmet sağlayan laboratuarın laborantı gibi, hizmeti sağlayan salık kuruluşunun uzman personeli de olabilir.
Kan alımından sonra alınan numune gerçekleşecek teste göre gerektiğinde soğuk yerde korunarak taşınır. Bu gibi transferler zincirli tıbbi çantalar kullanılmaktadır. Doktorun istediği kan testi ile ilgili kanın özel olarak korunması gerekmezse kan normal tıbbi taşıma çantası ile taşınabilir.

Evde Kan alma Kimlere Uygulanır?
Kan alımı, hastaların evde tedavisi sürerken gerekli olduğu durumlarda uygulanan bir işlemdir. Kan alım hizmeti tüm hastalık gruplarında tedavi görenler için verilebilmektedir.
Evde kan alma işlemi ayrıca yaşlılıktan dolayı evden çıkmayı istemeyen ya da bir sağlık kuruluşuna gidemeyenler için de organize edilmektedir.
Kan alım ve tahlil işlemlerinde, kan aldırması gerekli ancak vakti bulunmayan, çalışan ya da çalışmayan tüm talep edenler için de planlanabilmektedir.

Evde Kan alma Fiyatları
Evde kan alma
ile ilgili farklı sağlık kuruluşlarının farklı fiyatlar sunması çok normaldir. Ayrıca yapılacak tetkiklere bağlı bir şekilde kan alma işlemlerinin ücretlendirildiği görülmektedir. Günümüzde sağlık kuruluşlarında uygulanan bu yöntemler ile hastalarda iyileşme sağlanır. Tahliller neticesi gerektiği zaman hastaya başka bir tedavi metodu uygulanarak çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Her bir hizmetteki gibi evde kan alma hizmetlerinde de fiyatlar çok önemlidir. Özellikle hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler hastane tercihini fiyat incelemesi yapmadan karar vermez. Burada dikkat edilecek detay yalnızca fiyatlara odaklanıp tercih yapmamaktır. Hastanenin hizmetteki başarısı sağlığa doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle araştırmalar mutlaka detay gerektirmelidir.

Hormon Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?
Hormonların kanda çok ya da az olması çeşitli vücut sistemlerinin işlerini düzgün olarak yapmamasına neden olacağından vücutta bazı hastalıklar meydana gelir. Bu hastalıkların tedavisinde ilk olarak tanı ve teşhis çok önemlidir. Bu tarz durumlarda kanda yer alan hormon değerlerinin ölçülmesi yapılır. Hastalardan alınan kandaki çeşitli değerlerin detaylı olarak incelenmesine hormon testi denmektedir.
Hormon testlerinin birçok çeşidi bulunur.

Farklı testler vücutta yer alan farklı organların ya da dokuların işlevlerini incelemeye dayalı olarak yapılmaktadırlar. Hormon testlerinin uygulanması da farklıdır. Fakat testler, genellikle kandaki değerlerin ölçme sistemi üstüne kurulu olduğundan hastadan alınmış kan tüplerinin incelenmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Hormon Testi Neden İstenir?
Hormon testi birçok durumdan dolayı yapılır. Çünkü kadın hastalıklarının önemli bir çoğunluğu hormon bozukluğundan dolayı ortaya çıkar. Bu rahatsızlık ve hastalıklardan şikayetçi olanlar için hormon testinin yapılması gerekir. Özellikle genel şikayeti bulunan adet düzensizliğinden hormonlara bakımına ihtiyaç duyulur.

Hiç adet olamama, çok adet alma, az adet olma veya adet periyodunun bozulması gibi tanımlamalar yapılır. Bunun yanı sıra bazı hastalık ve rahatsızlıklar da sivilcelenme, göğüslerden sütün gelmesi ve anormal tüylenmeler gibi belirtiler ortaya çıkar. Bu tarz durumlarda doktor tarafından hormon testinin yaptırılması talep edilir. Test sonucuyla beraber doğru hastalık veya rahatsızlık tanısı koyulup tedavi aşamasına geçiş gerçekleştirilir. Test için sağlık merkezlerine uğrayarak hormon testi fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Hormon Testi Fiyatları
Günümüzde sağlık sektöründe fazlasıyla uygulanan testlerin başında yer alan hormon testleri, hem özel hem devlet hastanelerinde hem de özel kliniklerde yapılan testlerdir. Birçok kişi hormon testi fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmenin merakı içindedirler. Fakat her sağlık merkezin için tek fiyat verebilmek mümkün değildir.
Hormon testi fiyatları sağlık merkezlerimde birçok değişkene bağlı bir şekilde farklılık gösterdiği için doğrudan testin gerçekleşeceği sağlık merkezine gidilerek fiyat ve hizmet ile ilgili bilgi alması gerekmektedir.

Check Up Paketleri Nelerdir?
Check up paketleri, kişilere uygun olarak tanı testlerini kapsamaktadır. Bu paketler için kan tahlili,  röntgen taraması, laboratuar testleri gibi işlemler bulunabilmektedir. Paket içeriği oluşumunda hasta yaşı, cinsiyeti, hastalığının olup olmadığı, geçmişte yaşanılan sağlık sorunları gibi faktörler etkilidir. Bu açıdan kalp rahatsızlığı, kanser, solunum hastalığı, böbrek yetmezliği, tümör, şeker hastalığı, karaciğer rahatsızlığı gibi tıptaki birçok sağlık sorunu ciddi boyutlara ulaşmadan teşhis edilir. Böylelikle hastalığa karşın tedaviye hızlıca erkenden başlanabilmektedir.

Check-up taramaları ile hastalıklar, hayat kalitesini azaltacak seviyeye gelmeden tedavisi gerçekleştirilir. Kaliteli yaşamın devamı için düzenli aralıklarla genel sağlığın değerlendirilmesinde fayda vardır. Check-up paketlerini uygun check up fiyatları ile alarak, tam detaylı taramadan geçip sağlığınızı kontrol etmenizde yarar vardır.

Check-Up Her Yıl Yapılmalı mı?
Kişilerin sağlık durumu, ek hastalığı, yaş ve cinsiyet gibi parametrelere bağlı olan risklerin varlığına bağlı bir şekilde, belirli periyotlarda Check-up taraması yapılması tavsiye edilmektedir. Özellikle 50 yaşından ufaklarda her üç yılda bir defa Check-up taraması yapılması kronik hale gelen hastaların gelişmeden önlenmesi, erken teşhiste ve etkili tedavi de oldukça faydalıdır. 50 yaş ve üzeri kişilerde de özellikle kalp damar hastalıkları, bazı kanser çeşitleri, kemik erimesi gibi hastalıkların çok sık görülmesi, bu hastalıklarla ilgili taramaların her sene tekrar edilmesi çok önemlidir.

Check Up Paketleri Fiyatları
Check-Up yaş grupları veya kişiler farketmeksizin herkese uygulanabilen ve Check-up fiyatları belirlenmeden önce tarama yöntemlerinin tercih edilmesi gerekli bir uygulamadır.
Belirli periyotlarda düzenli bir şekilde yapıldığında vücuttaki farklılıklar izlenebilmektedir. Bazı rahatsızlıklar son evresine gelmeden önce dışarıdan belli olan bulguları vermeyebilmektedir.
Fakat yapılan tanılar ile tespit edilebilmektedir. Bu sebeple check-up yaptırmak, sağlık problemlerinin erken teşhisi ve tedavisinde oldukça önemlidir.

Tüm faydaları sağlayan check-up fiyatları da faydalanılacak hizmetlerin kapsamına göre farklılık göstermektedir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1-Kurtarıldı

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap