Vazelin Yüze Uygulanırsa Ne Olur ?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım

Vazelin Yüze Uygulanırsa Ne Olur ?

0

Özellikle yüz ve cilt için kullanılan vazelin burada öne çıkıyor ve birden fazla faydası var.En çok kullanılan cilt kozmetiklerinden biridir. Tabii vazelin sadece güzel bir cilt için değil, cilde de faydaları nelerdir?

Vazelin başta yüzünüz olmak üzere cildiniz için çok önemli faydalar sağlayan önemli ürünlerden biridir. Tabii ki cildin yanı sıra birçok hastalığın da çok önemli bir nedenidir.

Makyajı nazikçe temizler. Yumuşak bir cilt için ciltte nem içerir.  Vücudun farklı bölgelerindeki küçük kesik ve çizikleri iyileştirir.  Çatlamış dudakları yatıştırır ve korur

Basliksiz 1 11

-Kaşlarınızı şekillendirin ve daha belirgin hale getirin.  Gül hastalığı ve sedef hastalığına karşı çok önemli koruma sağlar.  Özel mineraller yaşlanma karşıtı etkiler üretir, daha genç, daha güzel görünmenizi sağlar ve aynı zamanda vücudunuzu yeniler.

Yüzüme vazelin kullanabilir miyim?

En sık sorulan sorulardan biri, yüzünüze vazelin sürmeniz gerekip gerekmediğidir. Teoride, petrol jölesi yüzünüze uygulamak iyidir.

Ancak hassas cilde sahip kişiler kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır. Vazelin, kullanım anında bir dermatolog tarafından sağlanan bilgiler kullanılarak yüze uygulanabilir.

Aynı zamanda yüzünde sivilce ve sivilce olan kişiler de yüzlerinde vazelin kullanmamalıdır. Çünkü bu olduğunda sivilce ve sivilcelere neden olabilir. Petrol jölesi faydalarına ek olarak bazı cilde zarar verebilir.

Özellikle alerjik reaksiyonlarınız, sivilceleriniz veya siyah noktalarınız varsa vazelin kullanmamanız önerilir. Aynı zamanda güneş sonrası bakım için kullanmayınız.

Basliksiz 1 12

Bunun nedeni vücuttaki ısıyı bloke etmesi ve semptomları şiddetlendirebilmesidir. Nemlendirme tek başına alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Aksine, tek başına çok fazla kullanım ciddi kurutma etkilerine neden olabilir. Bunun dışında vazelin dengeli ve düzenli kullanımı ile cilt ve yüz bölgesine kesin faydalar sağlar.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap