Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak

0

Turuncu saçı küllü sarı yapmak, güzel bir değişikliğe gitmek isteyen bayanların en çok tercih ettikleri renk arasında boy gösterir. Fakat saçtaki turuncumsu renkten arınmak biraz uğraştırıcı olabilir. Ama sonucu mutluluk verici olduğundan uğraşmaya değecektir. Son dönemlerin favori rengi olan küllü sarı doğal ve sıcak görüntüsü ile baş döndürür. Saçını evde kendi boyamak isteyenler kolay adımlar izleyerek istediği sonucu elde edebilecektir.

Saç açıcı kullanması zor ve dikkat gerektiren bir konudur. Bu yüzden bu aşamada saç açıcı kullanımına dikkat etmek gerekir. Saçın renk ve uzunluk durumun göre 30 – 45 dakika ürünü saçta tutmak gerekecektir. Bu işlem sonrasında saç yıkanır ve kurutulur.

Açıcı kullanıldıktan sonra saç sarı bir renk alacaktır. Bu sebepten dolayı saça cila işlemi yapılırken sadece küllü saç boyalarından yapılmalı. Saçın komplesine sürülen küllü saç boyası yarım saat beklemesi ile istenilen sonuç elde edilecektir. Tonun açıklık veya koyuluğunu isteğe göre farklı boyalar katarak elde edebilirsiniz.

Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak

Saçlarımız sürekli bakım ister bu yüzden, diğer boyama işlemlerinden sonra yapıldığı gibi muhakkak bu işlemden sonra da bakım kremi kullanmak gerekir. Böylelikle saç beslenerek daha canlı ve güzel bir görünüme sahip olacaktır. Ayrıca tekrar meydana çıkacak olan turuncu tonları önlemek için mavi şampuan kullanmak gerekecektir. Böylelikle küllü sarı saçlar daha uzun ömürlü olacaktır.

Mavi veya Mor Şampuan Kullanımı

Saç boyama işleminden sonra herkesin yöneldiği, mavi veya mor şampuan nedir nasıl kullanmalı?  Saç uzmanlarına göre eğer saç küllü sarıya boyanmışsa, bu tonu kaybetmemek için mor şampuan kullanmaları gerekmektedir. Fakat eğer saçlara balyaj işlemi yapıldıysa ve saçlarda turunculuk oluşmuşsa bunu gidermek için de mavi şampuan kullanmalı. Aksi takdir de saçtaki küllü tonlar yerini zamanla turuncuya bırakacaktır.

Sıcak alt tona yakışan renkler adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Sıcak Alt Tona Yakışan Renkler

Mor şampuan nedir?

Mor şampuan içerisindeki menekşe tonları sayesinde, saçtaki sıcaklığı korur. Oluşan turuncu ve sarı tonları nötralize eder ve küllü görünümü daha canlı ve güzel kılar. Yani şu şekilde tanımlayabiliriz: sarı, platin, gümüş ve gri renkleriyle mücadele etmek için mor şampuan kullanmak gerekir. Ancak mor şampuanın etkili olmadığı durumlarda görülür. Bunların sebebi ise; saçın yeterince iyi açılmaması durumunda mor şampuan tek başına daha kötü görünüm de sağlayabilir.

Mor şampuanı Kimler kullanmalı?

Saçına sarı gölgelendirme yapanlar veya platin sarısı saçlara sahip olanlar tercih edebilir. Yani kısacası saçında açıcı olan tüm bayanların saçlarının daha güzel ve parlak görünmesini istemeleri halinde, mor şampuan tercih etmeleri gerekecektir.

Mor şampuan nasıl kullanılır? İlk kullanımda uzmanlar kesinlikle mor şampuanın tek başına kullanımını önermiyor. Normal şampuan ile karıştırıp kullanmak gerekecektir. Aksi durumda saçlar tamamen mor rengini alabilir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap