Karın Germe Ameliyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Karın Germe Ameliyatı

0

Günümüz şartlarında yapılacak olan karın germe ameliyatı ile birlikte daha sağlıklı bir görünüme sahip olunur. Özellikle kadınların ilgi alanına girmesiyle, tercih edilen uygulamayı üst sıralara taşımış oluyor. Karın bölgesinde birçok nedene bağlı olarak biriken yağlanma, sarkıklar ya da deri fazlalığı şeklinde ele alınabilir. Gelişen tıp sayesinde pek çok rahatsızlığın önüne geçilir. Böylelikle istenilen vücut yapısına sahip olunur.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Sarkık sorunları, deri fazlalığı, yağlanma problemi; her yaş aralığında görülebilir. Birçok nedene bağlı olarak, kişilerde değişkenlik gösterir. Uygulanacak olan operasyonla birlikte daha sağlıklı görünüme sahip olunur. Hasarın ortadan kaldırılmasıyla birlikte karın bölgesi düzleşir. Zaman içinde değişim gözle görülebilir hale gelir. Genel anestezi uygulaması altında yapılır. Sarkık, çatlak gibi sorunların giderilebilmesi için karın germe ameliyatı oldukça etkili bir yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde hasta muayene edilir ve işleme uygunluğu tespit edilir. Karın kaslarında meydana gelen sarkıklar için kesi açılır. Fazla olan derinin dışarıya atımı gerçekleştirilir. Karın bölgesi eskiye göre daha sert bir yapıya sahip olur. Karın germe ameliyatı bittikten sonra estetik dikişler yardımıyla kesi dikilir. Böylelikle iz kalmadan göze hoş hitap etmeyen görüntü ortadan kaldırılır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe operasyonu genellikle deri fazlalığı yani sarkık problemi olan kişilere yapılır. Doğum sonrasında ortaya çıkan sarkıklar, aşırı kilo verme sonrası, karın bölgesinde meydana gelen sarkmanın her türlü hali için uygulanabilir. Kadınların ve erkeklerin uygulayabileceği tedavi yöntemidir. Çünkü ilerleyen yaş nedeniyle sarkık karın sorununu her iki tarafta yaşamış olur.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Operasyon gerçekleştirilmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususların faydasını daha ileriki dönemlerde fark edebilmek mümkündür. Uzman hekimin tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar, alkol, sigara, bitki çayları gibi durumlardan iki hafta uzak durulmalı. Ağrı kesici ile vitamin ilaçlarını fazla tüketilmesi önerilmez. Kabızlık problemi yaşatacak gıdalardan uzak durulması ve iyileşme sürecinde bunlara dikkat edilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

İşlemden önce dikkat edilmesi gereken hususların işlem sonrasında da dikkate alınıp uygulanması büyük önem taşır. Uzman hekimin verdiği ilaçların düzenli kullanılmalı. Dar kıyafetlerin rahatsız edeceğinden dolayı giyilmemesi daha iyi sonuç verecek. Vücudun yeterli miktarda sıvı aldığından emin olmak gerekir. Karın germe operasyonu sonrasında ani hareketlerden uzak durulmalı. Önerilen gıdaların alınarak. Kabızlık sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olunur.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Yapılan karın germe operasyon sonrasında 1-2 gün hastanede kalınır. Oluşabilecek olumsuz durumlarda doktorun müdahale etmesinde kolaylık sağlanır. Uzman hekimin önerileri dikkate alındığında bir hafta da hastanın kendine gelmesiyle iyileşmesi mümkündür. Şişlikler azalır, dikişler kendi kendine giderilmiş olur. Karın bölgesi operasyonu gerçekleştirildiğinden dolayı yatakta düz yatılması daha sağlıklı sonuç verir. Yana dönüp yatmakta sıkıntı yaşanmaz. Karın bölgesi hasar görmeden yatış pozisyonu alınmalı.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Her sene çeşitli nedenlere bağlı olarak birçok alanda fiyatlara güncelleme geliyor. Karın germe ameliyatı fiyatları uygulaması da bunlara dahil olarak bilinir. Çünkü alınan malzemenin kalitesine bağlı olarak fiyat artışı, uygulama yapılacak kliniğin başarısı, burada yer alan uzman hekimlerin kendilerine göre belirledikleri fiyat listesi mevcuttur.

Fiyatlandırma, her klinikte farklı şekilde önümüze çıkabiliyor. İşlemin hangi klinikte yapılacağına karar verip, fiyat hakkında bilgi sahibi olunması; her zaman için sağlıklı sonuçları beraberinde getirecektir. Güncel karın germe ameliyatı fiyatları bilgisi için mutlaka kliniklerle iletişime geçilmelidir.

https://www.ekremkeskin.com/karin-germe-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap