Diş Beyazlatma (Bleaching)
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Diş Beyazlatma (Bleaching)

0

Diş beyazlatma dişlerin mide ve dentin tabakasına farklı nedenlerden dolayı oluşan renkli organik maddelerin diş beyazlatma tedaviler ile giderilmiş olduğu kozmetik bir tedavidir.

Diş beyazlatma işleminin anlamı gülümsendiği zaman bembeyaz dişlerin ortaya çıkması her bireyin hayalidir. Bazı kişilerin doğal diş rengi sarıya yakınken bazı kişilerin dişleri gün içinde tüketim alışkanlıkları sebebiyle dişleri beyaz bir görünüme sahip değildir.

Diş beyazlatma (Bleaching) Nasıl Yapılır?

Diş Hekimi tarafından dişlerin üzerine beyazlatma jeli uv ışını veya lazer yardımıyla aktif hale getirilir. Beyazlatma işlemi ortalama 1 saat kadar sürebilir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri

Estetik diş hekimliği tedavi yöntemi olan gülüş tasarımı güzel ve sağlıklı bir gülüş için ihtiyaç duyulan farklı uygulamaların uzman ekip tarafından yapılmasıdır. Bu tedavide başlıca diş beyazlatma zirkonyum kaplama porselen kaplama gibi tedaviler sırası ile uygulanarak kusursuz bir gülüşe sahip olmanız sağlanır.

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşleminin Yan Etkisi Var Mıdır?

Diş beyazlatma tedavisinin bilinen bir yan etkisi mevcut değildir. Fakat beyazlatma yöntemleri uygulanırken dişlerde az da olsa hassasiyet ortaya çıkabilir.

Diş Beyazlatmaya (Bleaching) Neden İhtiyaç Duyulur?

Diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulmasını farklı nedenlerinden de söz edilse de başlıca sebepleri sararma leke olmasıdır. Çay kahve sigara gibi aşırı şekerli içeceklerin dişlerin sararmasına ve kendi rengini kaybetmesine neden olur. Diş beyazlatma işlemi bu maddelerin neden olduğu sarartı ve lekeyi ortadan kaldırır.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Sonrasında Hassasiyet Oluşur Mu?

Genel olarak diş beyazlatmadan 24 saat içinde hassasiyet olabilir Aşırı bir şekilde ağrı olmaz sadece sıcak ve soğuk gıdaları karşı vardır. Kendiliğinden zamanla düzelir işlem sonrası hassasiyet giderici jel ya da hassasiyete karşı etkili diş macunu kullanılabilir.

Diş Beyazlatma ( Bleaching) Diş Yapısına Zarar Verir Mi?

Diş hekimi eşliğinde doğru prosedürü ile yapılmış olan beyazlatma işleminin dişleri herhangi bir zararı yoktur.

Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood smile gülüş tasarımı ile estetik, simetrik, beyaz diş görüntüsünü elde etmenize olanak tanır. Diş ve diş etlerinize sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı bazı nedenler ile estetik olarak görünümü bozan diş ve diş etlerinin hastanın yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önüne alınarak yapılabilecek doğal ve güzel görünüme kavuşturma işlemidir.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Hollywood smile gülüş tasarımının pek çok farklı aşamada tamama erdiğini belirtmek gerekir. Hastanın muayene olması sonrasında estetik bir gülüş için ihtiyaçlarını belirlenmesi gerekir. Mevcut diş çürükleri veya diş eti rahatsızlıkları tedavisi edilir, daha sonra hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları gibi çeşitli sorunlar ortadan kaldırılır.

Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez Misiniz?

Hastaların çoğu hollywood smile tedavisi yaptıran Hollywood starları gibi olmak istemeleridir. Bu tedavi bitiminde birey istediği gülüş görüntüsünü elde eder.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hollywood smile için öncesinde diş eti hastalıklarının tedavisi yapılır. Eksik olan dişleri implant ile tamamlanır. Laminate porselen işlemi kaplanacak diş sayısına göre 5 ya da 10 gün, zirkonyum porselen ile kaplama uygulanacaksa kaplama süresi 7 ya da 14 gün kadar sürebilir.

Hollywood Smile İşlemine Kadar Süre Dayanır?

Dişlerin düzenli bir şekilde bakımı ve fırçalanması porselen kaplamalara gereken özenin dikkatli bir şekilde gösterilmesi halinde kaplamada kullanılan laminate veya zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık olarak 10 sene kadar uzayabilir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood smile estetik ve güzel bir gülüşe sahip olunur. Simetrik ve beyaz bir diş görünümü elde edersiniz.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap