Hindistan Cevizi Yağı İnanılmaz Etkileri
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım

Hindistan Cevizi Yağı İnanılmaz Etkileri

0

hindistancevizi yağı Hindistan cevizi yağı, cilt ve saç üzerindeki faydalı etkileri ile bilinir ve orta derecede tüketim bile vücudu tamamen iyileştirebilir.

Özellikle son yıllarda hindistancevizi yağının kilo vermeye yardımcı olmaktan Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatmaya kadar birçok faydası lanse edildi.Konuyla ilgili araştırmalar devam ediyor, ancak hindistancevizi yağının cilt ve saç için faydaları zaten kanıtlanmış durumda.Bunu kanıtlıyorum.

Basliksiz 1 4

 Antibakteriyel ve antioksidan özellikleri

hindistancevizi yağının cilt ve saç sağlığını iyileştirmedeki faydalarıyla uyumludur. Hindistan cevizi yağını cildinize ve saçınıza sürerken dikkat edilecek noktaları ve püf noktalarını kaçırmayın.

Hindistan cevizi yağı cildiniz için iyidir, ancak oldukça komedojeniktir ve yüzünüzdeki gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.Lütfen uzun süre bekleyin. Hindistan cevizi yağı sivilce yapar mı? Hindistan cevizi yağı, akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan laurik asit bakımından zengindir.

Cildinize hindistancevizi yağı uygulamak sivilceye neden olan bakterileri öldürebilir, hidrasyonu artırabilir ve akne oluşumlarını azaltabilir.Ancak, komedojenik olduğu için uzmanlar onu ciltte bırakmanızı tavsiye ediyor. ılık su ile durulamadan önce cildi 15 ila 20 dakika bekletin.

Basliksiz 1 5

Hindistan cevizi yağının doğrudan cilde uygulanması, ciltte yara izleri, akne ve bazı cilt rahatsızlıklarına neden olan mikroorganizmaların büyümesini engelleyebilir. Bunun nedeni, hindistancevizi yağının yağ asitlerinin yaklaşık %50’sini oluşturan ve zararlı mikroplarla savaşabilen laurik asit içeriğidir.

Cilt beyazlatma söz konusu olduğunda

hindistancevizi yağı harikalar yaratır, genel cilt tonunuzu iyileştirir ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı cildinizi aydınlatır mı diye sorarsanız cevabımız evet.

Düzenli kullanım cilt tonunu eşitlemeye ve doğal parlaklığı geri kazanmaya yardımcı olur. cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırmak Hindistan cevizi yağı cildi iyileştirici özelliklere sahiptir.

Bazı araştırmalar hindistan cevizi yağının yara iyileşmesini desteklediğini de göstermiştir. Cilde uygulanan antibiyotiklerle birleştirildiğinde hindistancevizi yağı yanıkların iyileşmesinde etkilidir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap