Aloe Vera Cilt Rengini Eşitler Mi ?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım

Aloe Vera Cilt Rengini Eşitler Mi ?

0

Hepimiz güneşte yanmış hissetmenin gerçekten kötü olduğunu biliyoruz. Aloe vera güneş yanığına iyi gelir mi?Güneş yanığının gerçekten kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. Güneş yanığı cildinizin çekici görünmesini sağlamanın yanı sıra acı verici bir durumdur.

Güneş yanığını yatıştırmanın birçok yolu vardır, ancak en popüler ve etkili olanlardan biri aloe vera jelidir. Aloe bitkisinden doğal olarak elde edilen jel, güneş yanığı için etkili bir doğal çözümdür. Aloe vera bazı yatıştırıcı özelliklere sahip olabilir, ancak güneşten yanmış cildi tamamen iyileştirmek için yeterli değildir.

Tüm merak bu… Aloe Vera Güneş Yanıklarını Tedavi Edebilir mi? Bir bakıma öyle. Ancak mütevazı bitkiler mucizevi bir çözüm değildir. Aloe güneş yanığını önlemez ve bazı araştırmalar güneş yanığını tedavi etmede plasebodan daha etkili olmadığını göstermiştir.

Basliksiz 1 1

Bu jel yanıklar için iyi olsa da güneş yanığını iyileştirmez (güneş kreminin yerini almaz). Ancak birçok insanın onu sevmesinin nedenleri var. Bunun nedeni, güneş yanığı ağrısını azaltmaya yardımcı olan soğutma özelliklerine sahip olmasıdır. Ama tam olarak affedemez.

Aloe Vera kullanmanın faydaları var mı?

Aloe, anti-inflamatuar, antioksidan ve cilt koruyucu özelliklere sahip gibi görünmektedir, bu yüzden genellikle güneş kremi olarak tavsiye edilir. Aloe vera jeli yatıştırır, pullanmayı önler, nemlendirir ve iltihabı azaltır. Zaman güneş yanığını iyileştirmek için ideal ilaçtır.

Aloe vera jeli, iyileşme sürecinde yanık bölgesindeki tahrişi azaltmaya yardımcı olur. Aloe vera kullanmak güvenli midir?

Konu cildimiz olduğunda, yanlışlıkla üzerine bir şey sürmek muhtemelen iyi bir fikir değildir.Bu yüzden aloe veranın güvenli bir seçenek olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.Genel olarak, aloe vera güvenli kabul edilebilir. Ancak aynı zamanda cildiniz aloe veraya tepki verebilir.

Basliksiz 1 2

Ancak aloe kullandıktan hemen sonra kaşıntı veya kızarıklık hissederseniz kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Cildim için ne tür aloe vera kullanmalıyım?

Hem işlenmiş aloe kremleri hem de tüm bitkisel aloe ürünleri cildiniz için benzer faydalara sahiptir.Hazır satın alırsanız, cildinizin alerjik olmasına neden olabilecek herhangi bir madde içermediğinden emin olmak için ürün üzerindeki etiketi kontrol edin. tabi ki dahil değildir.

Güneş yanığı için aloe vera nasıl kullanılır?

Aloe vera’yı yanıklara uygulamak kolaydır – tek yapmanız gereken gün boyunca jel katmanlarını etkilenen bölgeye uygulamaktır. Evde yetiştirilen aloe bitkilerinden yapılan jelleri, losyonları ve sıvıları kullanabilirsiniz. Aloe vera içeren cilt ve yanık kremlerini de deneyebilirsin.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap