Mide Balonu Nedir? Yöntemleri Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Mide Balonu Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

0

Mide balonları birçok avantajları söz konusu olan özel tedavi uygulamasıdır. Bu yöntem profesyonel doktorunuz tarafından gerçekleştirilir

Mide Balonu ile Zayıflama Yöntemleri

En kaliteli zayıflama yöntemleri arasında mide balonu yer alır. Bu özel tedavi seçeneği geçmişten günümüze dek aralıksız olarak sunulur. Mide balonuyla midenize özel tıbbi bir balon takılır. Böylece midenizden bir bölüm alınmadan daha pratik bir şekilde zayıflamanız sağlanır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonları basit bir şekilde uygulanır. Ürün doğrudan ağız kanalından mide boşluğuna aktarılır. Mide balonlarının midenizi ağrıtması söz konusu değildir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları ise doğrudan fazla kilolarınızdan kurtulmanız açısından midenize takılır. İşlem sadece doktorunuz tarafından uygulanır.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonları fiyatları bugün daha düşüktür. Bu nedenle de bugün ek ücret ödemeden mide balonundan güvenle faydalanabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Obezite ameliyatları olarak da bilinen tüp mideli ameliyatları midenizin ortalama olarak %80’lik oranının alınmasıdır. İşlem konforlu ve herhangi yan etkisiz olarak uygulanır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları obezite ameliyatı gibi fazla kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyen kadın ve erkeklere uygulanır. Bu kapsamda tüp mide ameliyatı gibi en hızlı şekilde sonuç alırsınız. Mide balonlarında garantili ve başarılı neticeler elde edilir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık ise tüp mide ameliyatları,obezite ameliyatları ve son olarak da yutulabilir mide balonu ameliyatları uygulanıyor. Bu nedenle en uygun olan tedavi seçeneğini doktor klinik merkezinden talep edebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar 3 ay içerisinde ortalama olarak 50 kilogram verebiliyor. Bu nedenle tüp mide ameliyatları en hızlı ve yoğun fazla kilo atılan ameliyattır.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları da obezite ameliyatlarında olduğu gibi en fazla 60 yaşına kadar uygulanabilir. İleri yaşlarda bu gibi ameliyatların uygulanması mide sağlığı açısından risk oluşturabilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında da kaliteli ve düşük yağlı bir şekilde günlük beslenilmelidir. Ameliyat üzerinden yok edilen fazla yağların yeniden ameliyat sonrasında alınmamasına özen gösterilmelidir.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisi için ameliyat türleri bakabilirsiniz. Bu ameliyat türleri arasında tüp mide ve yutulabilir mide ameliyatları birinci sırada yer alır.

Obezite Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatlarından sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Ameliyat bittiğinde aşırı yağlı besin ürünlerinden uzak durulmalıdır. Günlük düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite ameliyatı cerrahisi pratik bir şekilde etkili oluyor. Yüksek teknolojili cihazlar üzerinden ilgili bölgeden maksimum düzeyde fazla yağlar alınıyor. Bu işlemler seanslar halinde uygulanıyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrasında hastalar hemen kilo vermeyebilir. Bu işlemden 2-3 hafta içerisinde ortalama olarak 50 kilograma kadar fazla kilo verilebilir. Burada önemli olan püf noktalar ise hastaların yaşam tarzdır. Kaliteli ve daima hareketli yaşam tarzı doğal olarak ameliyat sonrasında da fazla kiloların daha erken zamanda atılmasında etkilidir. Böylece obezite ameliyatı gibi mide balonlarından da maksimum neticeler alınır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkündür?

Merak edilen ayrıntılar arasında ise obezite cerrahisi sonrasında ne zaman iş hayatına dönüş yapılabilir konusudur. Bu işlemden hemen sonrasında iş hayatına dönüş yapılması tavsiye edilmez. Bu kapsamda işlemden 7 gün sonrasında iş hayatına dönüş yapabilirsiniz. Obezite cerrahisi sonrasında ayrıca doktor uyarıları doğrultusunda hareket edilmelidir.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap