İstanbul Antalya Otobüs Bileti 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Bilet

İstanbul Antalya Otobüs Bileti 2022

0

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte deniz turizminin göz bebeği Antalya, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. İstanbul’da yaşayan bireyler de yaz tatili için genellikle Antalya’yı tercih etmektedir. İstanbul’dan Antalya’ya hava yolu ve kara yolu üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Fakat İstanbul’da yaşayan kişiler genellikle kara yolunu tercih etmektedirler. Uçaklarda bulunan bagaj kg sınırından dolayı uzun süre tatil yapmak isteyen tatilciler için uçakları tercih etmek daha maliyetli olmaktadır. Bu sebeple tatil yapmak isteyen kişiler otobüsleri tercih etmektedirler. Yaz sezonunun açılmasıyla İstanbul Antalya otobüs biletleri yoğun talep görmektedir. Tatillerini Antalya’da yapmak isteyen kişiler İstanbul Antalya arası sefer yapan otobüs firmalarını araştırmaktadır. İstanbul ve Antalya arası 697 km’dir. Şahsi araç ile 8 saat ile 9 saat arasında bir yolculuk süresi olurken otobüsü tercih eden kişilerin yolculuk süresi 10 saat ile 13 saat arasında değişim gösterebilmektedir.

Ucuza İstanbul Antalya Otobüs Bileti

Bilet fiyatları seyahat etmek isteyen kişiler için önem taşır. Herkes seyahat ederken konforun yanında aynı zamanda bilet fiyatlarının da bir o kadar makul bir fiyatta olmasını bekler. Fakat belirli sebeplerden ötürü uygun fiyatlı otobüs bileti bulmak zorlaşmıştır. Ucuza İstanbul Antalya otobüs bileti için rezervasyonunuzu önceden yaptırmak çok avantajlı bir seçenektir. Sezonunda satın alınan otobüs biletlerinin fiyatları her zaman daha yüksektir ve yaz sezonu da bunlardan biridir. Ucuza İstanbul Antalya otobüs bileti için bir başka seçenek de gece olan otobüs seferlerini tercih etmektir. Gündüz saatlerinde olan otobüs seferleri gece saatlerinde olan seferlere göre daha uygun fiyatlıdır. Gece yolculuğu yaparak otobüs biletinize daha uygun fiyatla sahip olma şansı yakalayın.

İstanbul Antalya İndirimli Otobüs Bileti

İndirimli otobüs biletleri için bilmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. İstanbul’dan Antalya’ya yapacağınız otobüs seyahatini hem daha konforlu hem de daha uygun fiyata getirmek için ilk olarak otobüs biletinizi kesinlikle internet üzerinden almayı tercih etmelisiniz. Böylelikle İstanbul Antalya indirimli otobüs biletini satın alabilirsiniz. Eğer yolculuk yaparken genellikle aynı otobüs firmasını tercih ediyorsanız, firmanın size verdiği indirim kuponlarını kullanarak da biletinize daha uygun fiyata sahip olma şansınız vardır.

İstanbul Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

İstanbul’dan Antalya’ya gitmek için otobüsü tercih eden kişiler otobüs bileti fiyatlarını incelemektedir. Bir günde İstanbul’dan Antalya’ya yapılan seferler sezonuna göre değişmekle birlikte yaz sezonunda ortalama olarak 100 civarındadır. Kış sezonunda bu sayının düşmesiyle beraber yine de kendinize en uygun otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. İstanbul Antalya otobüs bileti fiyatları 2022 yılında 350 TL ile 500 TL arasında değişim göstermektedir.

Otobüs bileti satın almak artık eskiden olduğu kadar zor değildir. Eskiden otobüs biletleri sadece terminaller üzerinden satılmakta idi. Bu yöntem hala geçerliliğini korumaktadır. İstediğiniz bileti İstanbul’daki Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarları üzerinden satın alabilirsiniz. Bunun yanında artık günümüzde en çok tercih edilen yöntem, internet üzerinden bilet alışverişi yapmaktır. İlgili siteler üzerinden firmaların otobüs bilet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ya da tüm firmaların seferlerini görüntüleyebilir ve en uygun saati seçebilirsiniz. Bu yöntem biletinizi terminalden almak seçeneğine göre daha patrik ve kolaydır. İnternet üzerinden alışverişin bir başa yolu olarak her firmanın kendi internet sitesi vardır. Bu siteler üzerinden her firmanın kendi yaptığı otobüs seferlerini ve otobüs bileti fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli tercih ettiğiniz otobüs firmasının seferlerine göre, İstanbul Antalya otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap