Saç Ekimi ile Kelliğe Kalıcı Çözüm
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Saç Ekimi ile Kelliğe Kalıcı Çözüm

0

Saç Ekimi ile Kelliğe Kalıcı Çözüm

Kellik sorununuzdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bunun için saç ekimi merkezi güvenle tercih edebilirsiniz. Birçok avantajları olan profesyonel saç ekimleri merkezinden garantili olarak fue veya safir fue,dhi tekniği üzerinden saç ektirebilirsiniz. Yeni saç ektirme yöntemleri üzerinden kusursuz ekimler yapılır. Bu kapsamda kellik sorunu kalıcı olarak tarihe karışır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleriyse, çeşitli nedenler sonucunda saçları dökülenlere yukarıdaki etkin saç ekimi ile yöntemleri üzerinden yeni saç köklerinin ekilmesidir. İşlem doğrudan ense kısmından alınan greftler üzerinden gerçekleştiriliyor.

Saç Kökü Nedir?

Saç ektirmeden önce ense kısmındaki saç köklerinizin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun haricinde saç köküyse saç tellerinizin yağlı veya ıslak olarak çıktığı en dip kısımdır. Bu bölüm üzerinden yeni saç telleri kolayca ortaya çıkar.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı ve saç yapısı türleri herkeste aynı değildir. Bireylerin genetik yapısına göre saç yapıları ve saç türleri farklıdır. Saçlar ince ve kalın telden meydana gelir. Bunun haricinde yağlı ve kuru saç türleri söz konusudur.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri kellik sorununa maruz kalan herkese uygundur. Tek şart ise ense kısmındaki dönorların kaliteli olmasıdır. Çünkü tüm saç ektirme yöntemlerinde ense kısmından dönorlar alınarak ekim işlemleri yapılır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ektirme yöntemleri oldukça geniştir. Bu yöntemler arasında ise fue,fut,safir fue,dhi saç ektirme yöntemleri söz konusudur. Dilediğiniz yöntem üzerinden dilediğiniz kadar saç kökü ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri bugün daha da basit bir şekilde uygulanır. Ekimden öncesinde ense kısmı traş edilir. Hemen akabinde ekim yapılacak alanda kanallar açılır. Ense kısmından dönorlar tek tek alınarak soğutulur. Bu aşamadan sonrasında greftler tek tek açılan kanallardan ekimi yapılır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin birinci avantajı profesyonel uygulama olmasıdır. Bu kapsamda kusursuz bir şekilde uygulanır. Saç ekimlerinin diğer avantajı ise, her bütçeye uygun fiyatlar üzerinden sunulmasıdır. Böylece saç ektirmek isteyenler ekonomik anlamda avantajlı olur.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Özellikle de Sonbahar ayları saç ektirmek için en uygun aylardır. Bu aylarda havaların da serin olmasıyla birlikte ekimler daha pratik bir şekilde yapılır. Böylece sizler zaman kaybı da yaşamadan konforlu ortamdan saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde yaş sınırı genellikle yoktur. Fakat 16 yaşından sonrasında saç ektirilmesi daha uygundur. Çok ileri yaş grubunda ense kısmındaki dönorlar dahi kalitesini kaybedebiliyor. Bu nedenle de ileri yaşlarda saç ektirmek önerilmez.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri yöntemlere göre farklı sürede tamamlanır. Fue tekniğinde saç ekimleri minimum 1 saat içerisinde tamamlanır. Diğer yöntemlerde bu süreç yarım güne kadar ulaşabilir. Ekilecek greft sayısına göre de süreç farklı olabilir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ektirme sonuçları ortalama olarak 3 ila 4 ay içerisinde gözle görülecek düzeyde ortaya çıkar. Ekimden 1 ay sonrasında ekilen saçlar şok dökülmeye maruz kalır. Bu süreç sonrasında saçlar yeniden çıkar. Tam saç çıkışı ise 1 yıl sonrasında olur.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde mutlaka kaliteli cilt bakımı yapılması gerekir. Ekimden öncesinde kafa derisinde kabuklanma görülebilir. Bu durumda kaliteli bir saç şampuanı üzerinden kafa derisi komple olarak yıkanması tavsiye edilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saçlar yıkanabilir. Fakat ekimden 2 ay sonrasında bu işlem uzman talimatı doğrultusunda gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirme fiyatları bugün daha düşüktür. Böylece ek hizmet bedeli de ödemeden saç ektirmeniz mümkündür. Saç ektirme sitesinden randevu alabilirsiniz. Böylece saç ekimi fiyatları sonrasında dilediğiniz miktardan yeni saç köklerine sahip olabilirsiniz.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap