Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım

Labioplasti Nedir? Neden Uygulanır?

0

Labioplastiler en etkili tedaviler arasında yer alır. Bu tedavi biçimi daha çok vajinadaki iç dudak sarkmaları giderilmesinde uygulanır.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Labioplastiler daha çok iç dudaklarında sarkmalar, büzülme gibi birçok negatifliklerde uygulanabilir. Labioplastiler gizlilik prensibi üzerinden uygulanır. Bu kapsamda ameliyatınızı güvenle olabilirsiniz.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

En iyi labioplastilerin tekniği Parsiyel Rezeksiyon tekniğidir. Bu teknik üzerinden söz konusu ameliyat türü kolayca yapılır. İşlemden öncesinde labioplasti tedavisi ayrıca uygulanabilir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplastinin ameliyat fiyatları merak ediliyor. İşlem ücretlerini doktor sitesinden bakabilirsiniz. Ayrıca labioplastileri yaptıranların ameliyat görüşlerini inceleyebilirsiniz.

Kürtajların Riskleri Var Mı?

Kürtajların sadece deneyimli doktor kliniklerinden yaptırılması hasta memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Bu kapsamda kürtaj risksiz bir şekilde yaptırılabilir. Kürtajların bilinen ciddi riskleri söz konusu değildir. Sadece amatör türünden doktor kliniklerinden kürtajlar yaptırıldığında hafif düzeyde vajinal kanama görülebilir. Bu durumun olmaması için kürtajların sadece en gözde doktordan yaptırılması tavsiye edilir.

Kürtaj Nedir?

Kürtajlar geçmişten günümüze dek yoğun olarak uygulanan tedavi uygulamasıdır. Bu uygulama özellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında uygulanır. Bu kapsamda kızlık zarı dikimi gibi işlemlerden öncesi ya da sonrasında dahi kürtajlar uygulanabilir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtajlar pek çok durumlarda uygulanabilir. Yöntem gizlilik içerisinde özel bir ameliyathane üzerinden uygulanır. Kürtajlar istenmeyen gebeliklerde, düşük yapma risklerinde uygulanır.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi Ve Yapması Gerekenler

Kürtajlardan öncesinde hastanın dikkat etmesi ve yapması gerekenler önemlidir. Çünkü kürtajların kanamasız olarak uygulanması son derece önemlidir. Kürtajdan öncesinden mutlaka kullanılan tıbbi ilaçlara ara verilmelidir. Tıbbi ilaç ara verilmesi kürtajların daha kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtajdan öncesinde olduğu gibi sonrasında dahi dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Kürtajdan sonrasında mutlaka doktor talimatlarına uyulmalıdır. Bu kapsamda labioplasti ameliyatlarıyla kürtajlar belirli aralıklar üzerinden ayrıca uygulanabilir. Kürtajdan sonrasındaki ilk 1 hafta boyunca hastanın vajinal sağlığına dikkat etmesi gerekir. Bu kapsamda genital bölge temizliğini kürtajdan 1 hafta sonrasında yapabilir.

Kürtaj Fiyatları

Kürtajların fiyat tarifeleri ise beklentileriniz doğrultusunda sunulur. Bu kapsamda profesyonel doktor klinik merkezi sitesinden kürtaj güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Kürtajlar yoğun olarak uygulandığından uygulama fiyatları bugün daha uygun olarak sunuluyor.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Kızlık zarları hassas yapıya sahiptir. Bu nedenle hafif düzeyli darbelerden dahi kolayca etkilenebilir. Kızlık zarları yırtılabilir. Bu durumda kızlık zarları yırtılmaları kolayca diktirilebilir. Bu işlem hastanın talebi doğrultusunda gizlilik içerisinde uygulanır. Kızlık zarı dikimleri modern ameliyathane üzerinden gerçekleştirilir. Bu kapsamda ise herhangi yan etkiler söz konusu değildir. Ayrıca tercihe göre kalıcı ya da geçici kızlık zarları dikimleri yaptırılabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlık zarının muayenesi sadece doktor tarafından yapılır. Bu işlem sonrasında hastada gerçek anlamda kızlık zarı yırtılıp yırtılmadığı teşhisi kolayca konur. Kızlık zarının yırtılması durumunda vajinada hafif düzeyde kanama meydana gelebilir. Bu durum son derece doğaldır. Bu kapsamda hastanın kızlık zarını muayenesi için doktora başvurması gerekir. Ayrıca kızlık zarları tanı ve tedavisi için özel doktor klinik merkezi sitesinden randevu alınabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarının dikimlerinde pek çok yöntemler uygulanır. Bunlar iple kızlık zarı dikimleri, ipsiz olarak kızlık zarı dikimleri, ameliyatla kızlık zarı dikimleri, kalıcı kızlık zarı dikimleri ve son olarak geçici kızlık zarı dikimleridir. Bu kapsamda kızlık zarı dikimi yapılan ameliyathane üzerinden kürtajlar uygulanabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Kızlık zarları yırtılmaları geçmiş senelerde tedavisi oldukça zordu. Bu durum hastaların ciddi anlamda moral bozuklukları yaşamasına neden oluyordu. Fakat yeni tedavi seçenekleri sayesinde artı kızlık zarları dikimleri mümkün hale gelmiştir. Ameliyat uygulaması üzerinden kızlık zarları tedavisi sağlıklı bir şekilde yapılıyor. Hasta ameliyattan hemen sonrasında taburcu edilir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap