Kimler Saç Ekimi Yaptırır?
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Kimler Saç Ekimi Yaptırır?

0

Saç dökülmesi sonucunda saç kaybı yaşayarak kafasının üst bölümünde oluşan seyrelme ve kellik problemi oluşan erkek ya da kadınlar saç ekimi yaptırabilirler.

Saç Ekimi Nedir?

Erkek ya da kadınlarda kafanın üst bölümünde saçların dökülmesi neticesinde oluşan kellik ve saçlarda seyrelme sorununu ortadan kaldırmak için, kafanın ense kısmından ya da şakaklardan alınan sağlıklı saç köklerinin alınıp sorunlu bölgeye ekilmesine saç ekimi denir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kellik sorunu yaşayan kişinin ensesinden greft denilen sağlıklı saç kökleri çıkarılıp sorunlu olan saçsız bölgeye çeşitli yöntemlerle ekim yapılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Kadın ya da erkek hiç fark etmeksizin farklı sebeplerden dolayı saç dökülme problemi oluşan kafanın üst kısmında oluşmuş olan kellik ya da seyrelme bulunan ve nakli engelleyecek fizyolojik hiçbir problemi olmayan kişilere saç ekimi uygulanabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

  • Dhi saç ekimi yöntemi
  • Safir saç ekimi yöntemi
  • Robotik saç ekimi yöntemi
  • Sedasyonlu saç ekimi yöntemi

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Saç ekiminin yapılacağı bölgeye uygulanacak olan saç sayısının miktarına ya da saçın kaç seans nakil yapılacağı gibi faktörlere göre değişiklik gösterir.

Dhi Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi olarak da adlandırılan dhi saç ekimi naklin yapılacağı bölgenin tıraş yapılmasına ihtiyaç duyulmadan yapılan saç ekimi yöntemidir. Dhi saç ekimi yapılacak bölge tıraş yapılmadan ekimin yapılacağı alanın seyrek olan yerlerine odaklanıp sağlıklı saç tellerinin ekilerek sık ve doğal görünümlü saç ekimi işlemi yapılır.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Dhi saç ekimi ister erkek yâda kadın fark etmeden saç ekimi nakli için herhangi bir fizyolojik sorunu olmayan ve her yaş grubuna uygulanmaktadır.

Dhi Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

İlk önce saç ekimi yapılacak olan kişinin saçlarının saç ekimi için uygun olup olmadığına bakmak için analiz yapılır ve saçlar biraz kesilerek nakil yapılacak olan bölge hazırlanır. Lokal anestezi yapılır ve saç kökleri mikro uçlar ile alınıp nakil olunacak bölgeye ekilir.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminin yapılacağı bölgedeki saçın seyrekliğine ya da saç naklinin yapılacağı seans sayısının çokluğuna göre değişim gösterir.

Safir Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır?

Saç ekiminin uygulanacak olan bölgeye doğal safir kristali ile saçların ekileceği kanalların açılması işlemine safir saç ekimi denir. Saç ekiminde ulaşılmak istenilen en iyi sonuca yaklaşan saç ekimi yöntemi Safir tekniğidir

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi yapılacak olan kişinin uygun kafa bölgesinden alınan sağlıklı saç köklerinin ekim yapılacak olan bölgeye safir uçlu bıçaklar ile açılan v şeklindeki çiziklere eklenmesi şeklinde yapılır. Saç ekim işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle nakli yapılacak kişiye bir ön hazırlık yapılır. Saç naklinin yapılacağı problemli olan bölgede muayene yapılır.

Nakil esnasında saç nakli yapılan yerde ağrı ya da sızı oluşturup rahatsızlık vermemesi için o bölgeye anestezi uygulanır ve daha sonra sağlıklı saç kökleri yani gravit toplama yapılır. Saç ekiminin yapılacak olduğu bölgeye kanal açılır ve son olarak saç ekimi yapılır.

Safir Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir ekimi operasyonu yapıldıktan sonra en az 2 gün saç bölgesinde yıkama yapılmamalıdır. Operasyondan sonra operasyonun yapıldığı hastanın dinlenmesi gerekmektedir. Safir Ekim sonrasında saç ekiminin yapıldığı bölgede yara kabuğu atma dönemi bir ay oluşabilmektedir.

Saç ekimi teknolojisinin ilerlemesiyle beraber yapılan saç naklinin safir saç ekimi yöntemi ile doğallığı ve dhi saç ekimi ile sağlamlığı da artmaktadır.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1-Kurtarıldı

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap