Karo Halı Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Karo Halı Nedir?

0

Karo halı, çeşitli ebatlarda üretilen, kare ve dikdörtgen şeklindeki halı parçacıklarına verilen bir isimdir. Özellikle iş ortamlarında kullanılmakta olan bu halı çeşidinin ev ortamına da uygulanabilen çeşidi bulunmaktadır. Son derece basit bir şekilde uygulanan karo halıların bakım ve temizliği de son derece kolaydır.

Oldukça fazla renk ve desen seçeneğine sahip olması ve son derece şık ve estetik zeminlerin oluşturulmasına olanak sağlaması nedeni ile de oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir.

Karo halı oldukça zengin renk ve desen seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Uygulanabilirliğinin son derece kolay olması, kolay değiştirilebilmesi, çok fazla bir şekilde sökülüp yeniden takılabilmesi, bakımının ve temizliğinin oldukça kolay olması ve son derece kolay bir şekilde taşınması gibi pek çok avantajı ile oldukça popüler olmuştur.

Özellikle ofis ve çeşitli sosyal alanlarda görmeye alıştığımız karo halı seçimi de son derece önemlidir. Karo halının üretiminde kullanılan iplik cinsi, hav ağırlığı, kullanım sınıfı, yanmaya karşı direnci ve ses izolasyonu sağlaması gibi özellikler, karo halıların seçiminde önemli faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hijyenik ve Dayanıklı Karo Halı Nasıl Döşenir?

Karo halı fiyatları şıklık ve estetik görünümün yanı sıra sağladığı avantajlara oran ile oldukça ekonomiktir. Kolay bir şekilde gerçekleştirilen uygulaması ile de oldukça popülerdir. Ancak karo halı uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Karo halılar uygulanırken dikkat edilmesi gereken hususlar başlıca şu şekildedir;

  • Alana uygun karo halı modelinin seçimi;

Seçilecek olan halı mekanın konseptini yansıtmalıdır. Renk, ölçü ve tasarımın doğru olduğundan emin olunmalıdır.

  • Uygulama yapılacak olan zemin özellikleri;

Karo halıların düzgün bir şekilde döşenebilmesi için zeminin; düz, kuru, sağlam, temiz, nemsiz ve girinti ile çıkıntılardan temizlenmesi gerekmektedir.

  • Zeminin hazırlanması;

Girinti ve çıkıntıların temizlendiği pürüzsüz bir zemin üzerine ve ortam sıcaklığının en az 15 derece olduğu mekanlarda Ankara karo halı uygulaması yapılmalıdır. Zemine kaymayı önleyici uygulama yapılması gerekmektedir. Uygulama sonrasında 10 ila 20 dk beklenilmeli ve karo halıların döşenmesine başlanmalıdır.

  • Karo halıların Yerleştirilmesi;

Ankara karo halı uygulaması halı altındaki ok işaretine göre yapılmalıdır. Uygulama genel olarak kapı önünden başlanmakta ve ana duvara paralel olarak gidilmektedir. Sonrasında odanın ortasına doğru gidilerek kalan yerlere oda ortasından gidilmektedir.

Karo halıların uygulanması işleminde deneyim sahibi personelin kullanılması oldukça önemlidir. Yeterli tecrübe, bilgi ve donanıma sahip olan personel tarafından gerçekleştirilen işlem neticesinde çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım elde edilmektedir.

Karo Halı Ölçüleri Nelerdir?

Karo halılar kare ve dikdörtgen formuna sahip ölçülerde üretilmektedir. Bu çerçevede 45×45, 48×48, 50×50, 60×60, 100×100, 50×25 ve 100×25 gibi ölçülerde kullanıma sunulmaktadır.

Karo Halı Özellikleri Nelerdir?

Ankara karo halı; ses ve ısı yalıtımı sağlaması, nem tutma, kolay temizlene bilme, şık ve estetik görünüm, yanmaya karşı dirençli, antistatik ve kolay uygulanabilme gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Karo Halı Zemine Yapıştırılır Mı?

Karo halılar düzgün bir zemin üzerine uygulanmaktadır. Köşelerinde yer alan çift taraflı bant ile zemine tutturulmaktadır. Aynı zamanda zemin üzerine kaymayı önleyici uygulama yapılmaktadır.

Karo Halıların Ömrü Ne Kadardır?

Karo halılar oldukça uzun ömürlüdür. Bu neden ile karo halı fiyatları oldukça ekonomiktir. Bakım ve temizliği düzenli olarak gerçekleştirilen karo halılar minimum 10 yıl kullanılabilmektedir.

Karo Halı Kullanım Alanları.

Karo halı fiyatları, şık ve estetik görünüm sunması gibi nedenler ile özellikle ofis, idare binaları, sinema, tiyatro salonları, otel ve fuar alanları gibi sosyal etkileşimin yoğun olduğu alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Karo Halı Nasıl Temizlenir?

Karo halıların temizliğinde ıslak yöntem yerine kuru temizliğin yapılması gerekmektedir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap