Karbon Peeling
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Karbon Peeling

0

Karbon gibi kimyasal madde içerikli maske ile cilde peeling uygulaması yapılmasına karbon peeling denir. Akne izleri bulunan, derinlemesine cilt temizleme yapamayan ve farklı nedenlerden dolayı cildinde farklı renk tonları olan kişilere uygulanır.

Basliksiz 1 7

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesine sürülen maske belirli bir süre bekletilir. Cildin alt katmanına kadar etki eden ürün belirli bir süre sonunda soyularak ciltten çıkartılır. Bu aşamada soyma işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Cildi kalıcı olarak temizler, siyah noktaları yok eder ve tekrar oluşmasını geciktirir, Anti-aging etkisi sayesinde yaşlanma belirtilerini yok eder, cildin nem dengesini sağlar ve sivilce izlerini yok eder. Karbon peeling işlevi çok geniş olan bir yöntemdir.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Cilt görüntüsünden memnun olmayan ve farklı uygulamalardan istediği sonucu alamayan kişiler için uygulanan bir tekniktir. Özellikle sivilce izleri gibi ciddi sorunları kalıcı olarak yok eder.

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen kişiler karbon peeling uygulamasını yaptırmalıdır. Her bireyin hayalli pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmaktadır. Günümüzde doğal görüntü estetik görüntü olarak kabul edilmektedir.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Tek renk ve temiz bir cilde kalıcı olarak sahip olmanıza yardımcı olur. Canlı cilt yapısı sayesinde kişiyi her zaman olduğundan daha genç gösterir.

Lazer Epilasyon Gerekli Midir?

Yapılan araştırmalar sonucunda lazer epilasyon tekniklerinin gerekli olduğu tespit edilmiştir. İşlem yaptıran kişilerin geri dönüşleri incelendiğinde işlemin başarısı kanıtlanmıştır. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler bu yöntemleri seçmelidirler.

Lazer Epilasyon Nedir?

Tüyün gelişimini sağlayan kökün yakılarak yok edilmesi işlemine lazer epilasyon uygulaması denir. Son yıllarda tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için tercih edilen en başarılı yöntemdir. Diğer epilasyon yöntemleri kalıcı olarak sonuçlar vermez.

Basliksiz 1 8

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. İşlem öncesinde ağda gibi tüyleri kökten alan tıraş yöntemleri kullanılmaz. İşlemin yapılacağı alan jilet yardımı ile tıraş edilir. Deri altında kalan kökler cihaz yardımı ile yakılır. Uygulamadan 20 gün sonra kökler çıkmaya başlar. Uzadıkça zayıflayan kökler dökülür.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Ruby lazer, alexendrati, Nd Yag ve diode lazer olmak üzere 4 farklı türü vardır. En sık tercih edilen ve hemen her türlü tük kökünde etkili olan tür diode lazerdir. Lazer epilasyon uygulama için hangi tekniğin kullanılması gerektiğine uzman hekim karar verir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağların dondurularak vücuttan atılmasına yardımcı olan işleme soğuk lipoliz denir. Cerrahi bir uygulama değildir. Herhangi bir kesi atılmaz. İyileşme süreci gerektirmez. Kişi işlem sonrasında rutin hayatına geri dönebilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Özel başlıklı ve yüksek oranda soğutma işlevi bulunan cihaz yardımı ile yapılır. Bir çeşit yağların dondurularak yakılması olarak tanımlanabilir. Dermatoloji uzmanları tarafından kontrollü bir şekilde yapılır.

Kimler İçin Uygundur?

Genetik olarak basen ve göbek bölgesi geniş olan kişiler için soğuk lipoliz işlemi son derece uygundur. Bu alanlarda biriken yağların eritilmesi ve vücudun forma sokulması çok zordur. Bu işlem sayesinde kolayca yağlardan kurtulabilirsiniz.

Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Bölgesel incelmenin sağlanması ve vücuda istenilen şekli verilmesi için uygulanır. Yan etkisi olmayan çok başarılı bir işlemdir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Soğuk lipoliz tedavisi ortalama 5 seans uygulanır. Ancak hastanın memnuniyet oranı ve işlem sonuçlarının başarısına göre seans sayısı değişiklik gösterebilir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap