Jinekomasti Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Jinekomasti Nedir?

0

Adından bahsettiren ve erkeklerin yaşadığı problemler arasında yer alan jinekomasti fiyatları birçok nedene bağlı olarak farklılık gösteriyor. Erkekte büyüyen meme problemidir. Erkeklerde memenin büyümesi hormonal ve alınan işlenmiş gıdalardan kaynaklıdır. Fiyatlandırma konusu ele alındığında; hastanın meme büyüklüğü, uygulanacak olan operasyona göre değişkenlik gösterecektir.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Erkeklerde genel olarak ortay çıkan jikonomasti probleminin pek çok sebebini sayabiliriz. Özellikle testosteron ile östrojen hormonlarda oluşan düzensizlikten kaynaklı olarak görülür. Yani erkeklerde testosteron hormonunda görülen azalış miktarı veya östrojen hormonunda görülen artış miktarına göre ortaya çıkar.

Alınan işlenmiş gıdalar; bu hormonlardaki dengeyi bozmasına neden olan durumlardır. İşlem yapılmadan önce uzman hekimin ön muayenesinden geçilerek jinekomasti fiyatları hakkında ve detaylı bilgi alınabilir.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Erkeklik hormonun azalması, kadınlık hormonun artış göstermesiyle birlikte erkekte meme büyüklüğü görülmeye başlanır. Hormonal değişiklik; aldığımız hazır gıdaların göstermiş olduğu yan etkiler ve hormon dengesizliğe sebep olur. Hormonlardaki denge dalgalandıkça bu durum ortaya çıkmaya başlar.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Erkekte görülen büyük meme probleminin üç farklı tipiyle karşılaşılır. Bunları; mikst tip, glandüler ile lipomatöz şeklinde ele alınır. Daha çok lipomatözde; yağ dokusunun artış göstermesiyle ortaya çıkar. Glandülerde ise; meme dokusunun gerçek anlamda büyümesine neden olan durumdur. Jinekomasti tipleri tedavisine göre jinekomasti fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burunda meydana gelen şekil bozukluğun giderilmesi adına yapılan estetik uygulamasıdır. Kişinin nefes alırken zorluk çekmesi ya da fiziksel görüntü açısından ortaya çıkan kötü görüntüsünün giderilmesi için mutlaka yapılması gereken bir yöntemdir. Burun istenilen hale getirilir ve solunum zorluğu çekilmesinin önüne geçilerek problem ortadan kaldırılır. İşlem öncesinde alınan burun estetiği fiyatları hakkında bilgi; işlemin yapılıp yapılmayacağına kesinlik getirilecektir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun düşüklüğü, dudak ile burun arasındaki yanlış açıyı düzeltmek, kemer görünümü ortadan kaldırmak, burun büyüklüğü ve genişliğini giderebilmek adına yapılabilecek estetik uygulamasıdır. Burundaki asimetrik probleminin en doğru ve kalıcı şekilde giderilmesinde rol oynayan tedavi yöntemidir. Yapılan klinik ve yönteme göre burun estetiği fiyatları farklılık gösterecektir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği iki farklı yöntemler yapılabilir. Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti şeklinde ele alınır. Burunda meydana gelen soruna göre bu yöntemin belirlenmesi sağlanacaktır. İşlemden önce yapılan ön muayene ile birlikte açık veya kapalı rinoplasti yöntemine karar verilmiş olur.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları yapıldığı klinik, yöntem ve uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Fiyatlandırme her geçen gün değişkenlik gösterir. Bu yüzden kesin olarak bilgi verebilme şansı pek mümkün değildir. Güncel fiyat bilgisi alabilmek adına işlemin yapılacağı klinik ile iletişime geçilmeli. Veyahut klinik ile yüz yüze görüşme sağladıktan sonra yapılacak uygulama hakkında detaylı bilgi ve fiyat alınabilir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

İki popoya da yapılacak olan işlem ile uygulama eşit miktardadır. Meme protezi ile aynı yöntem olduğu bilinir. Fazla olan deri alınır ve ihtiyaç durumunda protez takılır. Böylelikle daha sıkı ve göze hitap eden popoya sahip olduğu görülür. İşlemden sonra oturma ve kalkmaya biraz daha dikkat edilmesi, iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça kaldırma estetiği pek çok çeşitle yapılabilir. Kalça yapma, kalça gerdirme, kalça kaldırma, kalça dolgunlaştırıp dikleştirme gibi ele alınır. Bu durum daha çok hastanın ihtiyacına ve isteğine göre şekillendirilerek yapılır. İşlemin uzman hekim tarafından yapıldığına dikkat edilmelidir. Bu yüzden popo estetiği fiyatları yapıldığı çeşide göre farklılık gösterir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme; kalçada yer alan fazla dokunun dışarıya atımı sağlanır. Bağ doku ile yağ dokunun müdahalesi yapılarak poponun daha dik hale gelmesi sağlanır. Cerrahi operasyon olup, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Hastanın isteği üzerine poponun istenilen dikliğe getirilmesi sağlanır.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Burada iki farklı yöntem ele alınır. Popo estetiği fiyatları yapıldığı yönteme göre değişkenlik gösterir. Popo büyütme, pop germe, popo dikleştirme gibi farklı farklı teknikler mevcut olduğu unutulmamalı. Yapılan popo büyütme ile popo estetiği; daha çok kilo veren kişilerde oluşan sarkık, aşırı yağlanma ile büyük popolara sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. İşlemden sonra uzun vadeli bir yöntem olur, iki yıl kadar kalıcılığı mevcuttur.

Popo Estetiği Fiyatları

Günümüz şartlarında popo estetiği fiyatları hakkında farklı farklı bilgilere rastlanır. Fakat bu fiyatlandırma bilgisi bazen bizleri şaşırtabiliyor. İşlemi yaptıktan sonra farklı bir fiyatla karşıya kalınabilir. Yani kulaktan duyma laflarla işlem yapılması önerilmez. Bunun için işleme karar vermeden önce güvenilir kliniklerin araştırıp, kendileriyle görüşme sağlanmasıdır. Görüşme sonrasında güncel bilgi alınır, randevu oluşturulur.

 

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1-Kurtarıldı

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap