Hydrafacial Avantajları Nelerdir?
 1. Ana Sayfa
 2. Güzellik ve Bakım

Hydrafacial Avantajları Nelerdir?

0

Geçmişte sürekli insanların farklı tip maskelerle, ya da direkt olarak sivilce, siyah nokta ve akneler için uygulamalar mevcuttu. Artık gelişen teknoloji sayesinde bu tip uygulamalara gerek kalmayacak. Zaten yanlış uygulama olan bu tip uygulamalar cildin “ epidermis “ olarak bilinen ilk tabakasına oldukça zarar veriri. Gözeneklerin tahrip olmasına ve sonrasında siyah nokta, akne ve sivilce gibi cilt problemleri tekrarlayabilir. İşte yeniliklerden biri olan Hydrafacial bu tip uygulamalar son vermek için yapılan uygulamadır.

Cildin orijinal dokusunu koruyarak belirli cihazlarla cilde el temas etmeden yapılır. Bu uygulama sayesinde cildiniz nefes alırken birde gözenekleri temizler. Her cilt tipine uygulanabilen bu yöntem kadın ve erkeklere uygulanabilen cilt bakım yöntemidir. Hydrafacial uygulaması hakkında genel bilgileri sizlerle makalemizde paylaşmaya çalışıp, bir de bu uygulamaların avantajı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Hydrafacial Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Cilt bakım uygulaması olduğunu daha önce de belirtmiştik. Cildi derinlemesine temizleyen hydrafacial bir uygulamadır. Makyaj ürünleri, yanlış kullanılan kremler, güneş lekeleri ve yaşlanma nedeniyle yaşanan cilt problemleri, lekelere karşı yapılan bir müdahaledir.

Hydrafacial Avantajları Nelerdir?

 • Bebek cildi gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Yalanma kaynaklı yüzdeki lekelerden kurtulabilirsiniz, hatta bu uygulama sonucu genç bir cilde uzun yıllar sahip olabilirsiniz.
 • Gözenek tedavi yöntemidir. Ağrı, sızı kesinlikle hissetmeyeceksiniz.
 • Cildinizin ferahladığını ve arındığını gözlemleyeceksiniz.
 • Cildi sıkılaştırır ve kir, bakteri gibi her türlü Zararlı maddelerden cildinizi temizler.
 • Tüm bunlar birleşince, dolayıcısıyla ruhani olarak, kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

Hydrafacial Fiyatları

Her güzellik salonlarında fiyat elbette farklılık gösterecektir. Ancak ortalama fiyatı seans olarak 500.00 ile 1000 lira arasındadır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Kilo hepimiz için oldukça problem olmaya başladı. Yanlış beslenme, genetik faktörler bunu tetiklemeye başladı. Akabinde kalorisi fazla yüksek gıdalarda kilo almayı tetikledi. Bazılarımız bölgesel olarak kilo alırız. Örneğin; basenler, kollar gibi birçok bölgemiz adeta vücudumuzdan ayrı hareket eder. Bölgesel zayıflama bunun için yapılan bir uygulama diyebiliriz.

Kişinin kendini mutlu hissetmesi bedenin onunla uyumlu olmasına da bağlanabilir. Bölgesel zayıflama işlemi bu uyumu sağlamaya çalışır. Şimdilerde kadınlar kadar erkelerinde sevdiği bu tür uygulamalar ülkemizde de oldukça yaygınlaşmaya başladı.

Bölgesel Zayıflama Kimlere Uygulanır?

Vücudunuzun belirli bölgelerinde yağlanma olan herkese uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

 • İlk önce kendinizle barışmaya başlayacaksınız. Her kıyafet için terzilik işiniz olmayacak.
 • Bölgesel zayıflama işlemi tamamen acısız, ağrısız bir uygulamadır.
 • İncelme operasyonu olarak bilinmesine rağmen, tam olarak incelme değil, olması gereken fiziğe sahip olmak demek daha doğru olacaktır.
 • Kısa sürede iyileşme görülür.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonun genel amacı, istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Buz lazer operasyon ise bu tip uygulamalarda kısa sürede sonuç almak isteyenlere yapılan bir uygulamadır. Özellikle açık renkli tüy rengine sahip olan kişilerin ve hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin uygulamaya başladığı bir lazer operasyondur.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Acısız lazer operasyon olarak bilinen buz lazer epilasyon bir jelin sürülmesiyle uygulanır. Buradaki amaç cihazı tüm kılları görmesini sağlamaktır. Kademeli olarak arttırılan ısı ile ütü yapar gibi işlem uygulanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonda kıl kökleri özellikle yanması sağlanır. Birçok farklı cihazlarla yapılan bu işlemin amacı, tamamen istenmeyen tüylerden kurtulmaktır.

Soprano Buz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önemli olan birkaç şey var;

 • Jilet gibi bir tıraşlama işlemi epilasyon öncesi uygulanmayacak.
 • Bir gün öncesinde her hangi bir krem, su gibi bir işlem bölgeye sürülmeyecek.
 • Epilasyon yapıldığı gün duş yapılmayacak
 • Son işlem ise her hangi bir şekilde bölgeye ısı, güneş ışığı temas etmemelidir.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz lazer epilasyon sonrasında yukarıda saymış olduğumuz durumlara ek olarak bir de uygulama sonrası sadece hafif bir nemlendirici krem kullanılabilir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap