Gülüş Tasarımında İmplant ve Zirkonyum
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Gülüş Tasarımında İmplant ve Zirkonyum

0

Kişilere gülüş tasarımı gerçekleştirilirken pek çok yöntem ve tekniğe başvurmak gerekebilir. Bunlar içinde implant ve zirkonyum kaplamada yer almaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı gülümseme sırasında diş etlerinde ya da dişten kaynaklı bir orantısızlık şekil bozukluğu anormal renklenme problemi gibi diş kaybı sonucu oluşan estetik sorunları ya da Hoş olmayan bir görüntü var ise bu bozukluğun nasıl giderilmesi gerektiğini bir planlama ve değerlendirme sonucu ortaya koyan bir analiz şeklinde yapılır. Gülüş tasarımı birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Gülme esnasında kaynaklanan probleme göre tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Aynı anda birkaç farklı yöntem uygulanabilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

En çok merak edilen konulardan gülüş tasarımı tedavi fiyatları kişinin yaşamış olduğu probleme bağlı olarak uygulanacak yöntemlerin farklılığına göre de şekillenebilir.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Çene ve ağız gelişimini tamamlamış ve kemik yapısında da hiçbir sorun olmayan 18 yaş üstü kişiler bu yöntemi kolaylıkla tercih edebilirler. Sadece şeker hastaları hastalıkları kontrol altına alındıktan sonra implant için hazır hale gelebilirler. İmplant tedavisi şeker hastası olan kişiler için ancak bu şekilde yapılabilir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Implant diş yaptırmanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan ilki implant dişler uzun süre sağlamlığını ve kalıcılığını korur bir yapaylık olmadan doğal görünüm sağlar. Bu yüzden özellikle son yıllarda pek çok kişi implant tedavisi için talepte bulunmaktadır.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Implant diş yaptırmadan önce en dikkat edilmesi gereken husus ağız hijyeniniz en üst seviyede sağlanmış olması gerekliliğidir. Kullanılıyor ise alkol sigara gibi ağız hijyeni bozacak maddeler bırakılmalıdır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Hastalara uygulanan implant tedavisi temelde iki aşamadan oluşur. Birincisi implantın yerleştirilmesi İkincisi ise üst Yapı protezin yerleştirilmesidir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Kaplama gerektiren dişin iyice inceltildikten sonra laboratuvar ortamlarında özel ölçüsü alınmış olan Zirkonyum protezlerin dişin şekline göre oluşmuş hali inceltilmiş dişlere bir kılıf gibi giydirilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyumun saymakla bitmeyecek kadar avantajı mevcuttur. Zirkonyum kaplamanın en önemli avantajı kesinlikle uzun yıllar Sağlam ve dayanıklı bir şekilde kullanımı ve doğallığı gelmektedir.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Zirkonyum kaplama diş yapısının sadece görsel anlamda bozuk olduğu durumlarda kullanılması uygundur.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Bugüne kadar zirkonyum kaplama yaptıranlar içerisinde memnun kalmayan tek bir kişi dahi denk gelmemiştir. Belli başlı sorunlar oluşsa da bu kaplama kaynaklı değil kaplanan dişin zamanla çürümesi ile ilgili olabilir.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur mu?

Zirkonyum kaplama sırasında kesinlikle ağrı olması mümkün değildir. Ancak zirkonyum kaplama işlemine hazır hale gelene kadar kaplanacak olan dişlerin kesilme esnası kişilerde Biraz ağrı sızı oluşturabilir. Bu durumda lokal anestezi altında gerçekleştiği için kişi bu sızıyı hissetmez. Geçici bir süre sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklere karşı bir hassasiyet oluşmanın dışında ciddi bir ağrılı durum Zirkonyum kaplama esnasında yok denilecek şekildedir.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hastalara yapılan zirkonyum kaplama işlemi aslında çok da uzun sürmemekle birlikte aşamalı bir süreçtir. Bu aşamaların başında muayene gelir. Muayenenin sonunda zirkonyum kaplamaya uygun görülen dişler kesilerek ya da daha farklı bir tabirle törpülenerek inceltilir. Ardından inceltilmiş olan dişlerin üzerine gelecek olan zirkonyum kaplama protezi için ölçüsü alınır. Alınan ölçüler uygun laboratuvar ortamlarında zirkonyuma uygun teknolojiler ile Zirkonyum protez üretilir.

Daha sonra üretilmiş olan bu protezler inceltilmiş dişlerin üzerine takılır. Tüm bu süreç yaklaşık olarak bir hafta kadar sürebilir. Zirkonyum kaplama son dönemlerin en rağbet gören ve aynı zamanda gülüş tasarımında da kullanılan yöntemlerden biridir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap