Google Ana Sayfa Yapma – Hızlıca Düzelt!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google Ana Sayfa Yapma – Hızlıca Düzelt!

0

Google Ana Sayfa Yapma Nasıl Olur 2021! Dünyanın en iyi arama motoruna hızlı erişime ihtiyacınız varsa, masaüstü ve mobil cihazlarda en popüler tarayıcılarda (Chrome, Safari, Firefox ve Edge) Google.com’u ana sayfanız olarak nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. google ana sayfa yapma , googleyi ana sayfam yap , google chrome ana sayfa yap

Google birçok yönden internettir. Birkaç kelime yazın ve Google, ihtiyacınız olanı saniyeler içinde döndürür. Şirketin adının “çevrimiçi bir şey aramak” anlamına gelen bir fiil haline gelmesi şaşırtıcı değil. Bu nedenle, arama motorunuzla aranızda mümkün olduğunca az engel olmasını istersiniz.

Buradaki iyi haber şu ki, modern tarayıcılar doğrudan sayfanın üst kısmındaki URL kutusundan arama yapmanıza izin vererek, çoğunlukla aramanızı yapmadan önce Google.com yazma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ancak, başlangıçta başlattığınızda veya yeni bir sekme açtığınızda tarayıcınızın Google’a açılmasını sağlamak için yapabileceğiniz daha çok şey vardır.

Chrome, Firefox, Safari ve Edge’de nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google Ana Sayfa Yapma

1. Google Chrome Ana Sayfa Yapma

Teknik olarak, Chrome zaten varsayılan olarak Google’a açılır. Tarayıcının Yeni Sekme sayfasının tam ortasına yerleştirilmiş bir Google arama çubuğu vardır. Aramaya başlamak için tarayıcının üst kısmındaki artı (+) simgesine tıklamanız yeterlidir. Ancak, yapabileceğiniz daha çok şey var.

1 1

Tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü tıklayın ve Ayarlar > Görünüm’ü seçin . URL çubuğunun yanına bir ev simgesi ekleyecek olan Ana sayfa düğmesini göster’in yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun .

Ardından, ana sayfa düğmesini Yeni Sekme sayfası veya özel bir URL açacak şekilde ayarlama seçeneğiniz vardır. Bunu özel olarak ayarlayın ve ana sayfa olarak www.google.com adresini girin . Artık Ana Sayfa düğmesini tıkladığınızda hemen Google’a yönlendirileceksiniz.

2

 

Mobil uygulamanın Android sürümünde, Chrome’a Ayarlar > Ana Sayfa altından bir ana sayfa düğmesi ekleyebilirsiniz . Anahtarın açık olduğundan emin olun ve özel URL’yi www.google.com olarak ayarlayın, böylece ana sayfa düğmesine her dokunduğunuzda Google’a yönlendirilirsiniz

2. Firefox Google Ana Sayfa Yapma

Chrome gibi, Firefox da varsayılan olarak Google’a açılır. Firefox’ta yeni bir sekme açtığınızda, Google arama çubuğu olan bir sayfa açılır. Herhangi bir nedenle arama çubuğunuz yoksa Seçenekler > Ana Sayfa’ya gidin ve Firefox Ana Sayfa İçeriği bölümünün altındaki Web Arama’nın yanındaki kutuyu işaretleyin .

Firefox’a, belirli koşullar altında sağ üst köşedeki hamburger menüsünü açıp Seçenekler > Ana Sayfa öğesini seçerek bir Google arama sayfası açmasını söyleyin . Yeni Pencereler ve Sekmeler bölümünün altında, Ana Sayfa ve yeni pencereler ‘in yanındaki açılır menüyü seçin ve Özel URL’ler ‘i tıklayın .

3 1

Yazın  www.google.com ardından klavyenizdeki Enter tuşuna basın. Şimdi, Firefox görev çubuğundaki Ana Sayfa düğmesini tıklarsanız veya yeni bir pencere açarsanız, Google’a açılacaktır. Yeni sekmeler için Firefox yalnızca Firefox Home ile boş bir sekme arasında seçim yapmanıza izin verir.

Firefox ayrıca basit bir sürükle ve bırak yöntemiyle yeni bir ana sayfa belirlemenizi sağlar. Google.com’a gidin, ardından sekmeyi Firefox görev çubuğundaki Ana Sayfa düğmesine sürükleyip bırakın. Ekteki istemde Evet’i tıklayın ve yeni ana sayfa ayarlanacaktır. Artık Ana Sayfa düğmesine bastığınızda Google’a yönlendirileceksiniz.

Fireox iOS uygulamasında ana sayfayı ve yeni sekme sayfalarını değiştirebilirsiniz. Hamburger menüsüne dokunun, Ayarlar’ı seçin ve Genel bölümünün altında Ana Sayfa veya Yeni Sekme’yi seçin. Özel URL’ye dokunun ve www.google.com girin .

3. Safari Google Ana Sayfa Yapma

Safari’yi açın ve Safari > Tercihler > Genel seçeneğine gidin . Yanındaki açılır menülerin Set Yeni pencereler ile açmak ve Yeni sekmeler ile açılacak için Homepage . Ana Sayfa bölümünde, metin alanına www.google.com yazın ve Enter’a tıklayın. Artık her yeni pencere veya sekme açtığınızda bir Google arama sayfası alacaksınız.

Safari ana sayfası, varsayılan olarak favori web sitelerinizin bir listesidir ve bunu cihaz Ayarlarında değiştirmenin bir yolu yoktur. Ancak, ana ekrana bir düğme ekleyebilirsiniz. Google.com’u açın, Paylaş simgesine dokunun, ardından cihazınızın ana ekranına bir simge eklemek için Ana Ekrana Ekle’yi seçin .

4. Microsoft Kenarı Google Ana Sayfa Yapma

Yana Microsoft’un Kenar tarayıcısı artık Krom dayanmaktadır, Google’ın Chrome tarayıcısı çok benziyor. Yine de bir Microsoft ürünü, bu yüzden Bing büyük görünüyor. Edge’in Yeni Sekme sayfasından kurtulamazsınız, ancak Google’ı Ayarlar > Gizlilik, arama ve hizmetler > adres çubuğu ve arama altında varsayılan arama motorunuz olarak ayarlayabilirsiniz .

Set adres çubuğuna kullanılan Arama motoru için Google’dan sonra belirlenen kullanımlar kutusu veya adres çubuğu arama yeni sekmelerde Arama için Adres çubuğunda. Artık URL çubuğu ve Bing arama kutusu, arama motoru olarak Google’ı kullanacak.

Çekebileceğiniz diğer püf noktaları, Ana Sayfa düğmesini bir Google düğmesine çevirmeyi içerir. Ayarlar > Görünüm’ü açın ve Ana sayfa düğmesini göster altında özel URL seçeneğini belirleyin. www.google.com girin ve Kaydet ‘i tıklayın , ardından bir Google arama sayfasını ziyaret etmek için Ana Sayfa düğmesini tıklayın. google ana sayfa yapma , googleyi ana sayfam yap , google chrome ana sayfa yap

Ayarlar > Başlangıçta’ya gidip Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç’ı seçerseniz , Google’ı başlangıçta da açabilirsiniz . Tıklayın Yeni sayfa ekle girmek www.google.com URL kutusuna, ardından Ekle . Artık Edge’i ilk kez açtığınızda bir Google sayfası açılacaktır. Yine de Microsoft’un ana sayfasına yeni sekmeler açılacak.

5. Mobilde Google

Google’a ulaşmak için bir tarayıcı ile uğraşmak istemiyorsanız, iOS ve Android cihazlar için Google mobil uygulamasına dönün . Uygulama, telefonunuzun ana ekranına yalnızca bir Google düğmesi eklemekle kalmaz, aynı zamanda bir arama çubuğu widget’ı ve sesli arama özellikleri de sunar.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Teknoloji Kategori Editörü

Yorum Yap