Çocuk Diş Doktoru
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Çocuk Diş Doktoru

0

Çocuklar için özellikle eğitim almış diş hekimlerine çocuk doktorları diyoruz. Alanında uzman olan diş doktorları ayrıca çocuk psikoloji bilgisine de sahip olduklarından her türlü sorunda çocuk hastalarına ve ailelerine yardımcı olan kişilerdir.

Diş her yaştan bireyin korkulu rüyası diyebiliriz. Ve özellikle diş hekimlerini görünce dahi bir adım geri attığımız olmaktadır. Hal böyle olunca da diş hastanesi ve kliniklerine gitmeye tercih edebiliriz. Bizlerde çocuklar için bu kadar sorun olan bu çocuk diş doktoru ve diş hakkında merak edilen her şeyi makalemizde derledik. Sizler için sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız.

Çocuk Diş Doktoruyla İlk Muayene

Genellikle iğne ve ilaçlardan korkan çocuk için hastane ve çocuk diş doktoru kişiler daha bir stres yaratabilir. Ancak ilk muayene sistemi direk olarak doktorun dişi kontrol etmesidir. HE hangi bir acı çocuk hasta tarafında fark edilmeyecektir.

Çocukların Diş Tedavileri

Çocukların diş problemi çoğu zaman kendilerinden çok ailenin resmen huzurunu kaçırır. Hal böyle olunca da dişleri için bir tedaviye ihtiyaçları olacaktır. Çocuklar içi özel tedavi uygulayan doktorların çocukların daha hassas olduklarının bilinciyle çocuklara destek olmaktadır. Diş problemi yaşayan çocuklara ilk olarak Diş tomografisi çekilir.

Çocuklarda Karşılaşılan Ağız ve Diş Sağlığı Problemleri

Genellikle bu tip ağız ve diş problemi çocuklarda yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır. Çoğunlukta abur cubur seven bu çocuklar düzenli olarak diş fırçalamadıkları için diş problemi yaşarlar. Diş minesinin hasar görmesi ile çürüme başlar ve sonunda da diş kaybına sebep olabilir. Alanında uzman çocuk diş doktoru ile bu tip sorunlar kolayca halledilebilir.

Bebeğimin ilk Çocuk Diş Doktoru Muayenesini Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Bebekler genellikle dişlerini 6 ay ile 1 yıl arasında çıkarmaya başlarlar. Bebek türlü sorunlar oluşur. Bu yüzden ister diş çıktıktan sonra isterseniz diş eti şişmeye başlayınca bebeği kontrole götürebilirsiniz.

Bir Yaş Çocuk Diş Hekimine Götürmem İçin Çok Erken Değil Mi?

Eğer çocuğun dişten kaynaklı sorun yaşadığını ve huzursuz olduğunu Bu yüzden hastalandığını düşünüyorsanız çocuk diş hekimi ile iletişim kurabilirsiniz. Hatta kliniğe götürmeniz daha doğru olabilir.

İlk Çocuk Diş Hekimi Muayenesinden Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler

Pedodontistlerin uyarısına göre özelikle aileler çocuklara “ korkma” gibi talimatlar vermesinin yanlış olduğu yönündedir. Çocuk psikoloji ters işlediğinde bu uyarıyı tam tersi çok acıyacak olarak algılayabilir.

Çocuk Diş Hekimi

Aslında hem ergin hem de çocuklar için yetiştirilmiş diş hekimleri bulunmaktadır. Yani tüm yaş kategorisindeki kişilere hizmet vermek için yetiştirilmiştir. Çocuk diş hekimi mesleği aslında özellikle çocuklar için uzmanlaşmış diş doktorlarıdır diyebiliriz.

Çocuklarınızı Diş Hekimine Nasıl Hazırlamalısınız?

Daha önce de belirttiğimiz gibi çocuklara olmuşuz yorumlar yapmamalısınız. “eğer korkarsan dişini çekerler” gibi yorumlar yapılmamalıdır. Sadece çocuğun bu işlemi bilmesi sağlanabilir.

Çocuk Diş Hekimi Hangi Yaş Grubundaki Bireyleri Tedavi Eder?

Her yaştan çocukların girmesi uygundur.

Çocuk Diş Hekimine İlk Ziyaret Ne Zaman Yapılmalıdır?

İlk diş çıktığında gidilebilir. Hatta uzmanların bildirdiklerine göre mümkünse diğer dişler tamamlanmadan gitmenin daha doğru olduğu yönündedir.

İlk Çocuk Diş Hekimi Ziyaretinde Neler Yapılır?

Çocuk diş ağrısı yaşıyorsa ilk muayene için çocuğu sakinleştirmek doğru olabilir. Özellikle geçeceğini iyileşeceğini bilmesi korkusunu yenmesini de sağlayabilir.

Çocuk Diş Tedavi Seanslarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece profesyonel olan pedodontistlere güvenmek gerektiğidir.

Diş tomografisi nedir?

Diş muayene esnasında çekilen diş filmine diş tomografisi denilmektedir. Diş için akıllara gelen ve özellikle diş tomografisi ve gibi konularda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Diş Tomografisi Nasıl Çekilir?

Tam çene değilse sadece tek diş mercekleri ile çekilmektedir.

Dental Tomografi Kimler İçin Kullanılır?

Işınlı diş film olarak bilinen bu tomografi çene problemi olan hastalar için kullanılmaktadır.

Diş Tomografisi Avantajları Nelerdir?

Dişin her türlü sorunu diş filmi ile belirlenebilir. Diş tedavisi için bu tomografi oldukça önemlidir.

Diş Tomografisi Nerede Çekilir?

Çeşitli klinik ve diş hastanelerinde çekilmektedir.

Diş Tomografisi Ne Kadar Sürer?

Çok kısa sürecektir. Sadece bir iki dakika içinde diş tomografisi çekilir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap