Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

0

Tıpta rinoplasti toplum arasında burun estetiği olarak bilinen estetik operasyon doğrudan burundaki çeşitli şekil ve işlev sorunlarının giderilmesini kapsar. Burun estetikleri en köklü estetik operasyonlarından biridir. Bu uygulama üzerinden burun ucu kaldırıldığı gibi,aşırı büyük ve kavisli burun yapısı,küçük burun yapısı ve burun içinde doğuştan hasıl olan et parçacıklarının alınması gibi birçok işlemler de güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Dolaysıyla burun estetikleri en geniş kapsamlı uygulanan estetik işlemlerdir. Yöntemden herkes faydalanabileceği gibi, sadece 12 ay içerisinde yeni ve daha estetikli burun şekli sağlanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetikleri buruna yeni estetik biçimi verilmesi amacıyla uygulanan en kaliteli cerrahi işlemdir. Yöntem üzerinden buruna kusursuz yeni biçim verilir. Böylece hastada yüksek özgüven sağlanacağı gibi kaliteli yaşam da sunulur. Bunun haricinde burun estetiği fiyatları bugün daha indirimli olarak aktarılır. Özellikle de profesyonel estetik ve plastik merkezlerinden bu ameliyatı ek ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri geçmiş dönemlere oranla bugün daha modern ve tam donanımlı ameliyathane servisinden yapılır. İlk olarak hasta öyküsü alınır ve hastanın nasıl bir burun şekline sahip olmak istediği doktor tarafından kapsamlı olarak öğrenilir. Hemen sonrasında ise ameliyat için gerekli donanımlar kusursuz bir şekilde hazırlanır.

Burun kenarlarından özel bir kesi cihazı üzerinden kesiler açılır. Bu kesiler üzerinden burun içerisine giriş yapılarak buradan burun iç kemiğinde gerekli törpüleme yapılır. Törpüleme işlemi sorunun çeşitliliğine göre süreci farklı olabilir. İşlem genellikle en fazla 8 saat içerisinde tamamlanır. Burun estetiklerinde hastaların genellikle hastanede kalmasına gerek duyulmaz. Ameliyat bittikten 1-2 saat sonrasında hasta taburcu edilir.

Fakat burun estetikleri ameliyatları sonrasında hastalar mutlaka doktor uyarıları doğrultusunda hareket etmelidir. İşlemde buruna takılan burun tamponu sadece doktor tarafından ameliyattan 2 hafta sonrasında alınmalıdır.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri keyfi olarak uygulanmaz. Ameliyatın yapılabilmesi için öncelikle burunda şekil ve işlev sorunu olması gerekir. Bu yönde büyük ve küçük buruna sahip olanlara,burun etlerine maruz kalanlara,burun ucu düşük olanlara ve aşırı bir şekilde kalkık olanlara ameliyat uygulanabilir. Burun estetikleri geçmiş dönemlerde daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyordu. Fakat yöntem bugün erkekler tarafından da tercih ediliyor.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri yukarıda sayılan durumlarda uygulanmalıdır. Ameliyat başarısı bugün yüzde yüze yakındır. Bu nedenle de rinoplasti geçmiş dönemlere nazaran bugün global anlamda daha sık olarak uygulanır. Burun estetikleri diğer estetik ameliyatlardan farklıdır. Yöntem açık ve kapalı olmak üzere toplamda 2 farklı model üzerinden uygulanır. Özellikle de açık burun estetikleri daha çok tercih edilir. Yöntem hijyenik ameliyathane ortamından sunulur. Bu nedenle hastaların herhangi enfeksiyona maruz kalma gibi durumu söz konusu değildir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Her estetik uygulamalarda olduğu gibi burun estetiklerinden öncesinde de hastaların bilmesi gereken bazı ayrıntılar söz konusudur. Ameliyat öncesinde kaliteli uyku alınmalı,aşırı yağlı beslenmeden uzak durulmalı ve kullanılan ilaçlara ara verilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiklerinden sonrasında da dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Ameliyattan ilk 30 günlük süreç burun sağlığı açısından hayati bir değer arz eder. Bu nedenle işlemden 1 ay sonrası boyunca burun darbelerden korunmalıdır. Riskli alandan uzak durulmalı,yüz ve göğüstü yatış pozisyonundan uzak durulmalıdır.

Burun estetikleri sonrasında mutlaka burun tamponu ameliyatı yapan doktor tarafından alınmalıdır. Hasta ürünle temas etmekten kaçınmalıdır. Ameliyattan 1 ay sonrasında hafif düzeyde burun sümkürmesi yapılabilir. Fakat morluk ve ödemlerin tamamen kaybolması açısından hastanın en azından 2 aylık süreç boyunca sabırlı bir şekilde beklemesi tavsiye edilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri fiyatlarının ameliyattan önce incelenmesi gerekir. Bu yönde ameliyatı gerçekleştirecek doktorun klinik sitesinden burun estetiği fiyatları bakılabilir. Doktor sitesinden 7/24 burun estetikleri randevusu alınabilir.

https://www.mustafaaydinol.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1-Kurtarıldı

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap