Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

0

Burun estetiği diğer ismi ile rinoplasti doğuştan gelmiş ya da sonrasında olan şekil bozukluklarını düzeltme yöntemidir. Rinoplasti Estetik bir görünümü kavuşmayı sağlayan cerrahi bir müdahale olarak bilinir. Bu operasyonu geçirmeden önce kulak burun boğaz bölümünde detaylı bir şekilde kontroller yapılır. Burun estetiği operasyonu bazı durumlarda zorunlu olabiliyorken bazen de kişinin keyfi olarak yaptırdığı da görülür. Bu operasyonu yaptırmadan önce bu konuda bilinçli olarak karar verilmesi en doğru şeklidir.

Burun Estetiği Nedir

Burun estetiği burun şeklinin bu yapı içinde kemik ve kıkırdak mevcut durumlarında değişiklikler yapılarak uygulanan bir plastik cerrahi operasyonudur. Burun estetiği nazoplasti rinoplasti gibi isimler ile bilinir. Genel olarak en çok tercih edilen ve sık yapılan bir yöntemdir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılırken sınırlı uyuşturma altında da uygulanabilen bir cerrahi yöntemidir. Estetik ameliyat burun açılması ve Kıkırdak ile kemiklerin şekil alması şeklinde gerçekleştirilir. Açık teknikte yapılmış olan ameliyatın avantajı burun içinde daha net görülebildiği için Uzman hekimin milimetrik dokunuşları rahat bir şekilde yapabilmesidir.

Nefes almada zorluk yaşanıyor ise estetik olun ameliyatı ile operasyon dahilinde bu sorun da ortadan kaldırılmış olur. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz dışarıdan bakan biri bunu göremez. Ameliyat esnasında burun içine silikon tampon yerleştirilir bu tampon Ortalama bir hafta kadar durur ve sonrasında doktor tarafından alınır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır

18 yaşını doldurmuş ve cerrahi müdahaleye engel bir sağlık sorunu olmayan herkes için uygulanabilir bir yöntemdir. Yarı burun yarık damak burnun şeklinde doğumdan itibaren şekil bozuklukları burun kırıklıkları gibi problemlerde burun estetiği operasyonu yapılır. Burun estetiği ameliyatını yaptıramayacak olan kişiler şeker hastalığı olanlar, yüksek tansiyonu olan hastalar yaptıramaz. Ciddi kanamalara sebep olabilecek hastalıklar kalp hastalıkları ve ağır ruhsal bozukluğa neden olan hastalıklar kişide mevcut ise burun estetiği ameliyatı önerilmez.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir

Burun estetiği ameliyatlarında operasyonun kendisi kadar ameliyat öncesi dönemde de önemli bir zamandır. Hekim ile yapılmış olan görüşmelerde önce hastanın estetik operasyonu için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Aynı zamanda doktor ile hasta karşılıklı fikir alışverişleri ile beklentilerini ve olası sonuçları tam olarak anlatması ve hastanın da anlaması gerekir.

Ameliyat olması planlanmış olan hastaların burun görüntüleri çekilir. Bu görüntüler hem ameliyat sonrası beklentilerin analiz edilmesi hem de hekime operasyon esnasında yol göstermekte etkili olur. Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Yalnızca küçük dokunuşlar gerektiren kolay operasyonlar cerrahın tercihine göre lokal anestezi de uygulanabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Ameliyat sonrasına genellikle ağrı gelişir. Bu nedenle anestezinin etkisinin geçmesi beklenmeden hastaya yeniden ağrı kesici uygulanır. Daha sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçlar zaman geçirilmeden kullanılmalıdır. Ameliyat sonrasına genellikle 4 ile 6 saatlik bir süre boyunca ayağa kalkması önerilmez.

Ayağa ilk kalkışınıza baş dönmesi ve beraberinde göz kararması gibi problemler gözlenmesi normaldir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ne kadara mal olacağı hasta tarafından bilinmesi gereken bütün ayrıntılar hastaya uzman doktor tarafından söylenecektir. Estetik cerrahi uzmanlarının belirtmiş olduğuna göre rinolapsti yani burun estetiği fiyatları değişken bir durumu vardır. Fakat bu tip ameliyatlarının değerinin belli olması yapılacak operasyona göre değişiklik gösterdiği belirtilir. Burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için öncesinde muayene olduktan sonra yapılacak olan operasyonun içeriğine göre bir fiyatlandırma söz konusudur.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap