Burun Estetiği Ameliyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Burun Estetiği Ameliyatı

0

Tıbben rinoplasti, burnun yüze ve şekline göre ameliyatla yeniden şekillendirilmesidir. Burun estetiği kişinin yüz özellikleri, sağlık durumu ve solunum ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanır. Rinoplasti, sadece estetik kaygılar göz önünde bulundurularak değil, hastanın karşılaştığı sağlık sorunlarına da çözüm bulunması amacıyla planlanır.

Burun Estetiği

Yüz ifadelerinin uyumunu etkileyen burun estetiği fonksiyonel bir organdır. Rinoplasti, burnu boyutlarını, açılarını, eğrilerini ve orantılarını değiştirerek yeniden şekillendirir. Rinoplasti, burnun boyutunu değiştirebilir, burun ucunu yeniden şekillendirebilir ve burun deliklerinin boyutunu küçültebilir. Burnun dudaklar ve alın ile oluşturduğu açıyı değiştirebilirsiniz. Bu ameliyat aynı zamanda burun solunum problemlerini de (sarkma, konka, sinüzit vb.) düzeltebilir. Burun estetiğinde uygulanan tekniklere göre farklı Burun estetiği fiyatları vardır.

Burun Estetiği ameliyatı nedir?

Rinoplasti adı verilen bir cerrahi işlem sırasında burnun estetik sorununun niteliğine, burnun doku özelliklerine, hastanın ameliyattan beklentilerine ve bu tür rahatsızlıkların olup olmamasına göre çeşitli ameliyatlar yapılmaktadır. Kullanılmış. sinüzit olarak. Aynı ameliyatla tedavi edilen burun içi eğimleri veya burun içi etli büyümeler çözülebilir.

Burun estetiği ameliyatında özel durumlar dışında genel anesteziye öncelik verilmekte olup, tedavi süresi yapılacak işleme ve işleme göre 1.5 ile 2.5 saat arasında değişmektedir. Daha önce burun ameliyatı geçirmiş hastalarda veya sinüs müdahalelerini içeren veya kulak veya kaburgalardan kıkırdak parçalarının alınmasını amaçlayan ameliyatlarda ameliyat süresi daha uzun olabilir.

Rinoplastinin temel prensibi, tamamen burun içinden veya derinin iki burun deliği arasındaki kısmından yapılan bir kesiden girilen aletlerle burun derisinin ve burnun iç kısmının kapatılmasıdır. kemik ve kıkırdak yapılardan gelen dokuyu içeren mukoza zarı. Şekil ayarlandıktan sonra cilt ve mukoza zarının eski haline döndürülmesi işidir. Rinoplasti, özel durumlar dışında doğrudan burnu kaplayan deriyi içermez.

Burun Estetiği ameliyatı öncesi

Rinoplasti öncesi yapılacak olan burnun şekline doktorla yapılan görüşme ile karar verilir. Ameliyattan önceki gece gece yarısından sonra bir şey yiyip içmeyin. Önceki gün gece yarısından sonra hiçbir şey yemeyin veya içmeyin. Ayrıca işlemden sonra yaklaşık bir hafta boyunca işlem yapılan bölgeye su değdirilmemelidir. Bu nedenle banyo yapılmaması tavsiye edilir

Ameliyattan 10 gün önce aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Ameliyattan bir gün önce ödemi azaltmak için homeopatik ilaç arnika başlanır. Solunum problemleri olması durumunda, paranazal sinüslerin BT taraması önerilir. Bu problemler varsa, bir kulak burun boğaz uzmanının görüşü alınır ve gerekirse eklem ameliyatı düşünülür.

Burun Estetiği Ameliyatı nasıl Yapılır?

Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, ameliyattan önce cerrah ve hasta arasında ayrıntılı görüşme ve ön araştırma gereklidir. Burunda yapısal sorunlar varsa buna göre ameliyat planlanır.

Rinoplasti genel anestezi altında yapılır. Çalışma süresi 1.5 veya 3 saattir. Bazı durumlarda, ameliyatın süresini uzatabilecek vücudun diğer bölgelerinden (kulaklar veya kaburgalar) kıkırdak alınması gerekir. Rinoplasti, temel olarak burnun kemiklerini ve kıkırdağını yeniden şekillendirmek için yapılan bir ameliyattır.

Burun derisinin yeni oluşan burun iskeletine uyması beklenir. Yeni oluşturulan iskelet ile burun küçültülebilir, burun büyükse kemer ile çıkarılabilir, taban genişse daraltılabilir, eğri ise düzeltilebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüm burun estetiği ameliyatları kozmetik amaçlı olmayabilir, aynı ameliyatta rinoplasti ile radyofrekans taşıyıcı anneliği birleştirerek bu durumlarda da müdahale edebiliriz.Burun eğriliği burun tıkanıklığına ve nefes almada zorluğa, burun eti artışına ve tıkanıklıklara neden olur. .

 

  • Burun yapısı geniş veya uzun ise,
  • Burun kemiği kırılmış veya çökmüş ise,
  • Bir yaralanma veya kaza sonrası burnun orijinal şekli değiştiyse,
  • Burunda gözlük kullanımını engelleyecek kadar öne doğru kayış varsa,
  • Uç düşükse,
  • Burun ucu geniş ise,
  • Burun delikleri asimetrik ise,
  • Burun ekseninde eğrilik varsa,

Burun tıkanıklığı sorununa burunda şekil bozukluğu neden oluyorsa bu kişiler ameliyata uygundur

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Tüm kesiler burundan kapatılır ve görünür bir iz kalmaz. Ancak burun deliklerinin daraltılması gerekiyorsa, burun tabanındaki kıvrımların oturması için bir kesi yapılması gerekebilir.

Açık teknik, burun deliklerini ayıran kolumella adı verilen bölgede küçük bir iz bırakır.

Kapalı Burun Estetiği:

Kapalı rinoplasti için “retraktör” desteği kullanılır. Ameliyat sırasında burun deliklerinin altından bir kesi yapılır ve burun derisi kaldırılır. Burun kıkırdağı iskeleti ve burun kemiği elde edin. Bu tekniğin belirgin bir avantajı, ameliyattan sonra yüzdeki şişliğin çok daha hızlı iyileşmesidir. Estetik cerrahi süresi de açık burun tekniğine göre çok daha kısadır. Rinoplasti daha eski bir yöntem olarak kabul edilir ve bu yöntemle burun düzeltmesini zorlaştırabilir. Bu nedenle burun estetiği tekniği ihtiyaç ve beklentilerinize göre belirlenmelidir.

Açık burun için estetik teknik

Rinoplasti genellikle hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyat burun delikleri arasından bir kesi ile yapıldığından ameliyat sonrası iz kalmaz. Burun estetiğinin en büyük avantajı budur. Ayrıca burunun açık olması operasyon alanını daha konforlu hale getirir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği sonunda hastanın burnunda hafif alüminyum veya plastik atel ve içinde silikon ped bulunur. Göz ve yüz çevresinde değişen derecelerde şişlik ve morluklar vardır. İkinci ve üçüncü günden sonra şişlik ve morluklar hızla azalır. Burun estetiği sırasında ağrı yerine ödemden şişkinlik ve rahat nefes alamamak can sıkıcıdır. Birinci haftanın sonunda atel ve tampon çıkarılarak 5-7 gün boyunca burnunuza ince bir bant yapıştırılır.

Yüzdeki ve burundaki şişliklerin çoğu ilk ayın sonunda geçer, ancak bir miktar şişlik kalır ve tamamen kaybolması altı ay ila bir yıl sürer. Genellikle bir hafta sonra işe dönebilirsiniz. Burnunuzu 2 ay boyunca her türlü travmadan korumanız çok önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği fiyatları için birçok değişken vardir. Piyasada bulunan diğer ürün ve hizmetlerden farklı olarak, operasyonlara değer atamak zordur. Bu zorluk birkaç faktörden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, ameliyat olmak isteyenler, burun estetiğinin maliyetini doktorlarıyla görüşmelidir. Profesyonel bir hekim, kişiye prosedürün ne kadara mal olacağını ve kişinin bilmesi gereken ayrıntıları söyleyecektir. Plastik cerrahlara göre rinoplastinin birçok faydası vardır

Burun estetiği fiyatları ameliyatın tipine ve hastanın durumuna göre değişmektedir. Fiyat konusunda ise isteklerinizi belirtirseniz doktordan bilgi alabilir ve ameliyattan önce doktora danışabilirsiniz. Burun estetiği fiyatları kişinin isteklerine, estetik doktorunun kontrolüne, buruna uygulanan teknik ve işlemlere göre değişmektedir

https://www.denizkucukkaya.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap