Bölgesel Zayıflama
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Bölgesel Zayıflama

0

Bu uygulama yani bölgesel zayıflama yapılan diyetler sonrasında bile istenilen incelmeye kavuşamayanlar için uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Sadece uygulanan bölgede yağların erimesine bağlı olarak bir sıcaklık hissedilebilir. Bu ısınan bölgede yağ kütleleri küçülerek yok olmaktadır. Uygulanan işlemden sonra vücutta 1-2 saate kadar sıcaklık hissedilmeye devam edebilir. Uygulanan bölgedeki yağların azalmasının yanı sıra incelmektedir.

Kişilere uygulanan bölgesel zayıflama vücutta yoğunlaşan yağ tabakasının bulunduğu bölgeye uygulanır. Bu yöntem farklı teknolojik aletlerin kullanılmasıyla uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Bu uygulama genellikle göbek ve kollara ayrıca bacak, basen gibi fazla kiloların bulunduğu yerlere yapılır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction: Vücuttaki fazla olan yağların ameliyat ile alınması işlemine denmektedir. Cerrahi müdahale ile fazla yağ bulunan bölgeden yağlar alınır. Bu yöntem ağrılı, acılı ve iyileşmesi için zaman gereken bir yöntemdir.

Soguk lipoliz: Bu yöntem ile özel bir cihazın vakumlu başlıkları ile fazla olan yağlar yakalanır. Donarak kristalize olan yağlar parçalanır. Vücuttan kolayca atılabilecek bir hale gelir.

Radyofrekans uygulamaları: Bu uygulama ameliyatsız bir uygulamadır. Radyo frekans uygulamasında cihaz ile radyo dalgaları yayılır. Su moleküllerin ve iyonları harekete geçiren bu dalgalar ısıyı artırır. Artan ısıya bağlı olarak da eriyen yağlar vücuttan ter, idrar yoluyla atılabilmektedir.

Lazer uygulaması ile incelme: Fazla yağ bulunan bölgedeki deriye milimetrik kesiler atılır. Bu kesilerden kanül yardımı ile lazer ışınlar gönderilerek yağların parçalanması sağlanır. Parçalanan yağ molekülleri doğal yollarla vücuttan atılır.

Saten vücut germe: Bu işlemde radyofrekans ve ultrason ile yağların parçalanması sağlanır.

Emsculpt: Emscult en başarılı cihazlardan biri olarak bilinir ve vücuttaki kasların kasılmasını sağlar. Özel başlıklar yardımı ile vücuda gönderilen dalgalar kasların kasılarak ortaya enerji ihtiyacının çıkmasını sağlar. Ortaya çıkan enerji ihtiyacı da kasların etrafındaki yağlardan karşılanacağı için yağ yakımı gerçekleşir.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Bölgesel zayıflama deyince insanların aklına zayıflamak gelse de aslında zayıflamak değil bölgesel olarak biriken yağlardan kurtulmaktır. Bu yağların azaltılması da bazı yöntemlerle gerçekleşir. Bölgesel zayıflama çeşitlerinden biri kavitasyon, yoğunluğu azaltılarak ultrasonik ses dalgalarının verilmesidir. Bu sayede yağların erimesi sağlanır. Elektroterapi denilen çeşidi ise yüzeysel ısınma ile yağların yakılmasını sağlıyor. Lipoliz ile fazlalıkların doğal yöntemlerle giderilmesi sağlanıyor.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama fiyatları uygulanacak işlemin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bölgesel zayıflama ve kullanılacak yöntemle ilgili alınabilecek en doğru bilgi uygulamanın yapılacağı klinik, medikal uygulama merkezi gibi yerlere giderek ihtiyaca göre kişinin kendisine en uygun yöntemin belirlenmesine ve karar verilen yöntemin süresine, uygulanacak seansa göre netleştirilerek en uygun fiyat belirlenebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır

Birçok insan zayıf ve fit görünmeyi ister. Bunun için de birçok yönteme başvurabilir. Bunlardan biri de soğuk lipoliz yöntemidir.  Bu yöntem ile deri altındaki yağ hücreleri kısa sürede dondurulmaktadır.  Bunu yaparken gelişmiş teknolojik cihazlar kullanılır. Böylece kişiler istedikleri görünüme ve forma kavuşabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır

Soğuk lipoliz yöntemi isteyen herkese uygulanabilir. Fakat hamilelere, kalp krizi geçirenlere ve 18 yaşından küçüklere bu uygulama yapılamaz. Ayrıca kan dolaşımında sorun olan kişilerde soğuk lipoliz uygulamasından faydalanamaz.

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır

Pek çok insan pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak ister. Karbon peeling ile kişiler ciltte biriken kir ve tozdan arınabilir. Bu uygulama karbon solüsyonu kullanılarak yapılır. Önce cildin üst kısmına karbon solüsyon uygulanır. Bu solüsyon 15,20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra lazer cihazı ile uygulama yapılır.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir

Karbon peeling uygulaması sayesinde cilt tüm kirlerinden temizlenir. Bu uygulamayı yaptıranlar istedikleri parlak ve temiz cilde kavuşabilirler.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Uygulama öncesi cilt temiz olmalıdır. Sonrasında ise makyaj yapılmaması gerekir ve cilde ilk gün sıcak su temasından kaçınılmalıdır. Karbon peeling yöntemi ile istenilen bakımlı cilde ulaşmak oldukça kolaydır.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları için net bir bilgi verilemez. Çünkü kişiden kişiye değişen seans sayılarına göre karbon peeling fiyatları belirlenmektedir.

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap