Annelik Estetiği Ameliyatı
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik ve Bakım

Annelik Estetiği Ameliyatı

0

Annelik estetiği, doğum sonrası meydana gelen şekil bozukluklarına müdahale yapılmasına denir. Hamilelik ve doğum süreci, bir kadın için hayatının dönüm noktası olabilir. Gebelik sürecinde vücutta birçok farklılık görülmektedir. Bu tip durumlarda kadınların bedeni eskisi gibi olmamasına neden olur.

Doğum sonrası verilen kilolar, vücut eski görüntüsüne dönmeyebilir. Doğum sonrası sarkan göğüsler, vajinal deformasyonlar, bacak ve karın bölgesindeki değişimlerden kaynaklı olarak oluşan şekil bozulmaları, estetik cerrahları tarafından müdahale edilmektedir. Yapılan tüm müdahalelere annelik estetiği denir.

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği, doğum sonrasında oluşan şekil bozukluklarına cerrahi operasyonla uygulama yapılmasına denir. Doğum sonrası fiziksel görüntüsünden memnun olmayan veya rahatsız olan kadınların tercih ettiği bir uygulamadır.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

Doğum sonrası oluşan kilolar verilse de vücut kendiliğinden eski şekline görülmesi mümkün değildir. Doğum sonrası göğüslerde sarkma, vajinal deformasyon, yağlanma ve bacaklarda değişiklik görülebilir. Meydana gelen sorunlar karşısında, kadınlar cerrahi operasyonlara başvurmaktadır. Annelik estetiği hamilelik sonrası meydana gelen vücut memnuniyetsizliğini ortadan kaldırmak için yapılan uygulamadır.

Annelik Estetiği Kimlere Uygulanır?

Doğum sonrasında şişlik, sarkma, yağlanma ve şekil bozukluğu olan kadınların tercih ettiği bir annelik estetiğidir. Ameliyathane şartlarında ve anesteziyle yapılmaktadır. Uzman Cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde bazı sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

Vücuttaki şekilsizliği gidermesi için yapılan bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Bölgesel yağlanmalardan kurulmaya yarayan pratik ve oldukça kolay uygulamadır. Kol, bacak, alt karın ve bölgesel yağlanma olan bölgelerde uygulama yapılır.

Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Kişinin vücudunda rahatsızlık duyduğu bölgeye göre şekillendirme yapılır. Yapılan ön muayeneden sonra kişiye uygun yöntemler seçilerek vücut şekillendirme uygulaması yapılır. Yağ doldurma, karın germe, kol germe ve mini vaser gibi yöntemler mevcuttur. Lokal anesteziyle yapılan vücut şekillendirme uygulaması, zayıflama değil bölgesel incelmedir.

Vücut Şekillendirme Avantajları Nelerdir?

Vücut şekillendirme, kişinin vücudundaki zayıf ve basık bölgeleri doğal şekilde doldurur. Son dönemlerde oldukça ilgi gören bir uygulamadır. Uygulama sonrası olumlu sonuçların alınmasıyla da her geçen gün daha da ilgi çekici hale gelmektedir. Ultrasonik dalgalarla cilt altına enerji verilir. Vücut şekillendirme en büyük avantajı cilt altına verilen enerji kontrol altına alınır. Cilt altına verilen enerjiyle yapılan bu uygulama, son dönemlerde tercih edilen bir yöntem haline geldi. Kişinin uygulamaya uygun olup olmadığına baktıktan sonra işleme geçilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Hamilelik döneminden sonra karın bölgesinde meydana gelen kaslar ve deri, eski haline dönmesi mümkün olmayabilir. Bunun sonucunda karın bölgesinde deformasyonlar meydana gelir. Göbekteki sarkmalar pek hoş görünmeye bilir. Hoş olmayan görüntüden kurtulmak isteyen kadınlar arayışa başlar. Hamilelik sonrası meydana gelen sarkmalar için karın germe ameliyatı tercih edilir. Göbek bölgesinde yağlanma, çatlak ve sarkmalar nedeniyle de tercih edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Neler Yapılmalı?

Karın germe ameliyatı öncesi ve sonrasında aşırı derecede ağır kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar ve vitamin haplarından uzak durulmalıdır. Mideyi rahatlatan yiyecekler tercih edilmeli ve sigaradan uzak durulmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Karın germe ameliyatı ne kadar ameliyathane şartlarına uygun alanlarda yapılıyor olsa da hasta ameliyattan birkaç gün sonra rutin hayatına dönebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatı, bir tür cerrahi operasyondur. Abdominoplasti ameliyatı olmak isteyenlerin merak ettiği konulardan birisi de ameliyat fiyatlarıdır. Klinikten kliniğe göre fiyat bilgisi değişiklik gösterir. Karın germe ameliyat fiyatları için net bir rakam vermek doğru değildir. Kişiden kişiye ve uygulama yöntemine göre fiyat değişiklik gösterir.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap