Alın Dolgusu Hakkında Herşey
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Alın Dolgusu Hakkında Herşey

0

Zamanla yaşa bağlı olarak alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan alın dolgusu birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Alın bölgesinde oluşan çizgilerin içerisine hyaluronik asitli dolgular oluşturularak enjeksiyon yöntemiyle alın dolgusu yapılır.

Hemen etkisini gösteren alın dolgusu 6 ay ve 1 yıl arasında kalıcı etkisini göstermektedir. Alın dolgusu işlemi yapıldıktan sonra yüzün alın bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelse de işlemin ertesi günü kızarıklar geçer. Yüz bölgesinde uygulanan alın dolgusu, ameliyatsız medikal estetik uygulamaları arasında oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Yaşlanmaya bağlı kırışık ve çöküntülerde uygulanan alın dolgusu işlemi aynı zamanda doğuştan var olan cilt çöküntülerinde ve kaza sonrasında oluşan çöküntü ve kırışıklıklarda da tercih edilmektedir.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu işlemi, hastanın kendi cildinden alınan yağın hyaluronik asit ile yapılır. Hastaların karın ve kalça bölgesinden alınan yağın iğne ya da iğne benzeri bir tüp aracılığı ile alın bölgesine enjekte edilir.

Alın Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Alın dolgusu, yaşlanmaya bağlı olarak cildin hacim kaybetmesinden dolayı oluşan kırışıklıklarda uygulanır. Hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla yaptığı estetik uygulamalarından biri olan alın dolgusu, doğuştan alın bölgesinde oluşan çöküntülerde ve kazalarda alında meydana gelen pürüzlerin giderilmesinde de alın dolgusu işlemi uygulanmaktadır.

Alın Dolgusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yaşlanmaya ve farklı sebeplere bağlı olarak alın bölgesinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde sıkça uygulanan alın dolgusu işlemi genellikle 30 yaşından sonra yapılması önerilmektedir. Orta yaşlı birçok kadın ve erkeğin tercih ettiği alın dolgusu işlemi cilde daha pürüzsüz ve canlı görünüm verir.

Alın Dolgusunun Avantajları

Alın dolgusu işlemi ameliyatsız medikal yöntem olduğu için kısa sürede yapılan ve etkisini anında gösteren bir estetik işlemi olduğundan dolayı birçok avantajı bulunmaktadır. Kısa sürede alın bölgesindeki kırışıklara dolgunluk kazandırarak alın görünümünü iyileştirir.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Alın dolgusuna karar verildikten sonra hastanın kendi vücudundaki karın ve kalça bölgesinden yağlar alınarak alın bölgesine enjekte edilir.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yaşlanmaya ve kazalara bağlı olarak alında oluşan kırışıklıkların ve çöküntülerin giderilmesinde uygulanan alın dolgusu işlemi anında etki göstermektedir. Alın dolgusu işlemi yapan doktorun ve güzellik uzmanının beslenme ve bakım tavsiyelerine uyulduğunda alın dolgusunun etkisi 1 yıl sürer.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yaşlanmaya bağlı olarak yanaklarda oluşan derin kırışıklıkların giderilmesi ve yüze güzel bir görünüm kazandırmak için hyaluronik asit kullanılarak yapılan yanak dolgusu işlemi son zamanların en popüler estetik işlemleri arasında yer almaktadır. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan yanak dolgusu, yanak bölgesine anestezik krem yardımıyla ağrı ve acı azaltılarak enjekte edilir.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yanak dolgusu, yaşlanmaya bağlı olarak yanaklarında derin kırışıklık ve zayıf yüz hatlarına sahip olan kişilere uygulanmaktadır.

Yanak Dolgusu Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgusu operasyonu yapılmadan en az 10 gün öncesinde ağrı kesici gibi ilaçların kullanılmaması gerekir. Yanaklarda sivilce ve enfeksiyona bağlı cilt rahatsızlıkları varsa yanak dolgusu yapılmamalıdır. Ayrıca diş tedavisi dönemlerinde de yanak dolgusu operasyonu yapılmamalıdır.

Yanak Dolgusu Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Yanak dolgusu işlemi, anestezi altında 15 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. Doktorun tavsiyesine uyulduğu sürece 3 ile 7 gün arasında hasta iyileşmektedir.

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgusu işlemi sonrasında en az 1 saat dik pozisyonda durulmalıdır. Doktorun belirttiği süre zarfında spor yapılmamalıdır. Güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Yanak Dolgusu Avantajları

Yaşlanmaya bağlı derin kırışıklıkların giderilmesinde ve güzel görünümlü bir yüz için sıkça uygulanan yanak dolgusu işleminin birçok avantajı bulunmaktadır. Yanakların dolmasını sağlayarak daha güzel şekilli bir görünüm kazandıran yanak dolgusu birçok kişinin özgüvenini arttırır.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusu işlemi, anestezik krem yardımıyla ağrı ve acı azaltılarak yapılan popüler estetik işlemlerinden biridir. Yanak dolgusu işlemi 15 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Yanaklara canlı ve güzel bir görünüm veren yanak dolgusu işlemi hastanın isteğine ve doktorun önerisine göre istenildiği kadar tekrarlanabilir.

Yanak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Kadınların sıklıkla yaptırdığı estetik işlemlerinden olan yanak dolgusu işleminin kalıcılık süresi 8 ay ile 18 ay arasındadır.

 

 

 

 

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap