Açık Emar
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Açık Emar

0

Kapalı emarın bir üst modeli olan açık emar doğrudan hastalarda birçok hastalıkların kolayca tespit ve takibini yapar. Bu nedenle bu sağlık taraması yüksek teknoloji üzerinden garantili bir şekilde uygulanır. Ayrıca açık emarlarda herhangi riskler yoktur. Bu bağlamda en güvenilir uygulamalar arasında yer alır. Açık emarlarla bireyler iç hastalıklara maruz kalıp kalmadığını öğrenebilir. Böylece açık emarlar sağlığın korunması adına da son derece önemli bir yöntemdir.

Açık Emar Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere açık emar görüntüleme merkezi tarafından sunulan en kaliteli sağlık taramasıdır. Bu yöntem üzerinden iç hastalıkları,gebelik ve düşük yapma durumu,gibi birçok durumlar teşhis edilir.

Neden Kapalı Emardan Korkuluyor?

Çünkü kapalı emarlar açık emara oranla daha riskli olabiliyor. İşlemin doğrudan tamamen kapalı makine üzerinden uygulanması doğal olarak birçok hastalarda tedirginliğe neden olabiliyor. Bu  nedenle birçok hastalar daha çok açık emarları tercih ediyor. Ayrıca antikor testi geçmiş dönemlere oranla bugün daha düşük düzeyde tercih ediliyor. Bu durumun ana nedeniyse covid-19 etkilerinin bugün daha düşük seviyede seyir etmesidir.

Açık Emar Uygulaması Neden Tercih Ediliyor?

Çünkü açık emarlar profesyonel sağlık taramasıdır. Bu uygulamanın herhangi yan etkisi olmaması hastaların güvenli bir şekilde uygulamayı tercih etmesini sağlar. Açık emarlar aynı zamanda tamamen ağrısız ve açık makine üzerinden uygulanır.

Açık Emar Fiyatları

Evinizin konforunda açık emarlar fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama fiyatlarına dilerseniz özel doktor sitesinden de hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Açık emarların ücretleri de devlet hastaneleri ve özel doktor klinikleri arasında farklılık gösterir. Fakat özel doktor klinik merkezlerinden bu uygulama fiyatları daha uygundur. Bu nedenle birçok hastalar daha çok özel doktor kliniklerinden açık emarlar yaptırıyor.

HSG Filmi Nedir?

HSG filmlerinin diğer adı rahim ağzı görüntüleme filmidir. Bu uygulama isminden de anlaşılacağı üzere doğrudan rahim ağzının bilgisayar sistemi üzerinden kapsamlı olarak görüntülenmesidir. Bu nedenle birçok kadın hastalar rahim ağzında herhangi sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek açısından jinekoloji doktorundan rahim filmi çektiriyor. Ayrıca hsg filmi bu kapsamda yer alır. Bu uygulama üzerinden de rahim ağzında herhangi hastalıklar meydana gelip gelmediğine bakılır.

HSG Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim yani hsg filminin uygulanışı ise son derece basittir. İlk olarak hasta öyküsü dinlenir. Hemen akabinde ise hasta film çekim alanına gönderilir. Buradan bilgisayarlı görüntü üzerinden rahim kısmı komple olarak çekimi yapılır.

HSG Filmi Çekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Uygulama profesyonel doktor tarafından yapıldığında herhangi ağrısı söz konusu değildir. Bu gibi uygulamalarda doktor tercihi önemlidir. Kalitesiz kliniklerde yeterli donanım yer almadığından rahim filmleri de sorunlu bir şekilde uygulanabiliyor. Bu da sizlerin moral bozuklukları yaşamasına neden olur. Bu nedenle rahim filminde de en iyi doktor klinik merkezi tercih etmeniz önerilir.

HSG Filmi Neden İstenir?

Hsg filmleri sadece rahim ağzında herhangi bakteriyel hastalıklar hasıl olup olmadığına bakılması için doktorunuz tarafından talep edilir.

HSG Filmi Nasıl Çekilir?

Uygulama doğrudan kaliteli ortam üzerinden gerçekleştirilir. Rahim ağzı üzerinden film çekimi yapılır. Görüntüleme sistemi üzerinden rahim ağzı sağlığı doktorunuz tarafından kontrol edilir.

Antikor Testi Nedir?

Antikor testleri ise, hastanın daha önceki dönemlerde Covid-19 virüsüne maruz kalıp kalmadığının tespit edilmesinde uygulanan tıbbi bir test türüdür. Bu uygulama da konforlu laboratuvar merkezinden gerçekleştirilir.

Antikor Testleri Neden Yapılır?

Antikor testleri daha çok hastada covid-19 herhangi belirtileri yer alıp almadığının öğrenilmesi amacıyla uygulanır.

Antikor Testi Ne Zaman Yapılır?

Antikor testleri diğer test türlerinde olduğu gibi sadece hafta içi 5 gün boyunca uygulanır. Test öncesinde hastada covid-19 herhangi belirtisi de dikkate alınır.

Antikor Testi Nasıl Çalışır?

Antikor testleri doğrudan hastanın ağız kanalı üzerinden uygulanabilir. Özel ve ince tıbbi bir çubuk üzerinden hasta tükürüğünden ya da kanından minimum numuneler alınarak uygulanabilir.

Test Kiti Güvenli Midir?

Evet test kitleri de son derece güvenlidir. Bu yönde ayrıca ilgili sağlık merkezi tarafından hastalara gerekli bilgiler antikor testi öncesinde sunulur. Antikor ve diğer test türleri için doktor sitesinden randevu alabilirsiniz.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap