Açık Emar Görüntüleme Yöntemleri 
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Açık Emar Görüntüleme Yöntemleri 

0

Görüntüleme sistemlerinden biri olan MRI (Emar), hastalıkları ağrısız bir şekilde teşhis etmek ve hastalar için yan etkileri en aza indirmek için radyo dalgalarını kullanır. Görüntüleme teknolojisinin daha ileri bir evrimi olan açık MRG, herhangi bir nedenle MRG yapamayan hastaların sorununu çözmektedir.

Açık emar, daha az gürültülü ortamlarda daha fazla uzamsal görüntüleme sağlayan bir sistemdir. Yapısı hasta nefes darlığı, stres, anksiyete atakları gibi olumsuzluklardan uzakken görüntü alınmasını sağlar. Özellikle çocuk hastaların MRI taramaları için oldukça rahat bir ortam sağlar ve hasta ve ebeveynler için kaygıyı ortadan kaldırır.

Açık Emar Nedir?

Teknoloji geliştikçe radyografik görüntüleme ve hastalık teşhisi için kullanılan teknikler teknoloji ile doğru orantılıdır ve hastalara uygulanan şartlar her geçen gün daha da iyiye gitmektedir.

Aşırı kilolu ve kapalı alanlardan korkan hastalar için hasta bu işlemi açık emar kullanarak, 70 cm çapında en yeni Open Mister “Manyetik Rezonans” kullanarak gerçekleştirir.

 

Açık Emar Fiyatları

Açık emar fiyatları yıllık olarak güncellenmekte ve hastalara bildirilmektedir. Açık MRI fiyatlandırması, tercih ettiğiniz özel klinik veya hastane fiyatlandırma politikasına dayanmaktadır. Özel hastanelerin açık MRG’leri için farklı fiyatları vardır.

Sadece kullanımı kolay ve birçok hasta için uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda kapalı ameliyattan biraz daha pahalı olabilir. Kamu ve özel hastaneler bu imkanlardan rahatlıkla yararlanabilirler. Özel hastanelerin kendi bilgilerine göre kullandıkları bir fiyat listesi bulunmaktadır.

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık MRG’nin kapalı görüntülemeye göre birçok avantajı vardır. Daha büyük tarama hacmi. Çocuklar için çok daha uygundur. Radyasyon riski yoktur. Daha gelişmiş ve tekniktir. Az yan etkisi vardır. Açık sipariş fiyatı daha ucuz olabilir. Yanınızda birinin olmasını sağlar. Klostrofobiye neden olmaz.

Açık MR’ın daha düşük fiyatlı olması bir fiyat avantajı olarak görülebilir. Ancak Open-mr uygulaması yalnızca uygun tarama alanlarına öncelik vermelidir. Günümüzün en ileri teknolojisi ile üretilen ve çok çeşitli yazılımlarla desteklenen açık MRG sistemleri, hastalık araştırmalarında önemli gelişmelere olanak sağlamaktadır.

Bebeklere bir vasi eşlik edebilir. Geniş omuz yapısı, görüntüleme cihazına giremeyen hastalar için çok önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Kalp hastalığı, astım, nefes darlığı vb. hastaları da kısa sürede rahatlıkla muayene edilebilir. Basitliği ve zararlı radyasyon içermemesi nedeniyle, açık MRG uygulamaları giderek hastalar ve aileleri tarafından tercih edilen yöntem olarak kabul edilmektedir.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim boşluğunu ve fallop tüplerini film üzerinde görünür hale getiren sıvıyı çıkarmak için bir kontrast madde uygulanır. İyonik olmayan kontrast maddeleri kullanılmaktadır. Rahim ağzından dışarı atılan bu sıvı aynı zamanda içinde birikmiş olabilecek tıkanıklıkları dışarı atarak fallop tüplerinin açılmasına da yardımcı olur.

Rahim Filmi Kimlere Uygulanır?

Bu görüntüleme testi, tıkalı fallop tüplerini ve uterus ve fallop tüpleriyle ilgili diğer sorunları aramak için yapılır.

Genellikle kısırlık testinin bir parçası olarak yapılır. Tüp ligasyonundan sonra, hamileliği önlemek için histeroskopik tüp ligasyonu ile ve fallop tüplerinin tamamen kapalı olduğundan emin olmak için bağlandıktan sonra da yapılabilir. Gecikmiş bir gebe kalma için tıbbi tavsiye arayan kadınlar Uterine Film HSG’den ararlanabilir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Ağrısız histerogramda kullanılan malzeme hidroksietil selüloz ve gliserol içerdiğinden oluşan karışım ultrason cihazı tarafından görülebilir. Bu sıvı özel yöntem ve ekipmanlar kullanılarak rahim ağzından ağrısız bir şekilde rahim içine enjekte edilir ve bu süre içinde ultrason muayenesi yapılır.

Muayenede, fallop tüpü faktör testi, uterus boşluğunun ve fallop tüplerinin ultrason ekranında parlamasına neden olur. Bu sayede rahim ve bağlı kanallardan sıvı akışını izlemek mümkündür. Ağrısız histeroskopinin avantajı, fallop tüplerini radyasyon kullanmadan görüntüleyebilmesidir. Ayrıca hastalar ve doktorlar için kolay ve rahat bir uygulama sağlar.

Rahim filmi Fiyatları

Rahim filmi ücreti kamu ve özel hastaneler arasında farklılık gösterebilir. Özel hastanelerle de ücret farkı var. Bazı özel hastanelerde çok gelişmiş merkezler ve ekipman yetenekleri nedeniyle bu görüntüleme pahalıdır. HSG çekiminin fiyatı, başvurduğunuz hastaneye bağlıdır.

Standart bir rahim filmi ücreti uygulaması yoktur ancak hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Büküm işlemi sırasında şiddetli ağrı olma ihtimaline göre anestezi kullanılabilir. Dolayısıyla maliyetler ve ücretler de artmaktadır.

HSG Filmi Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Rahim astarı olarak da adlandırılan bir “histerosalpingogram” (HSG), rahim boşluğunu ve her iki fallop tüpünü değerlendirmek için x-ışınlarını kullanan bir röntgen testidir. Bu, doğurganlık tedavisine ihtiyaç duyan hastalarda fallop tüplerinin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu öğrenmek için yapılır. Tüpün durumuna göre hsg filmi için hekim tedaviyi planlanır.

Bebek sahibi olmak isteyen bir hastaya genellikle fallop tüplerinin geçirgenliğini kontrol etmek için bir rahim filmi yerleştirilir. Ayrıca rahim anormalliklerini ve miyom ve polip gibi hastalıkları teşhis etmek için kullanılır.

HSG Filmi Neden İstenir?

Bazı doktorlar hastalarına HSG film kayıtlarını önermektedir. HSG çekildikten sonra hamile kalma olasılığınız daha yüksektir. Bu durum, HSG çıkarıldığında gebeliği sağlayan kanalların ve yapışıklıkların ortadan kalkması ve gebelik şansının artması nedeniyle oluşur. Kısırlık veya tüp bebek tedavisi gören hastaların hsg filmi görüntülemesinden sonra genellikle hamile kaldıkları gözlemlenmiştir.
Uygulanan ilaçlar sayesinde tıkalı tüpler veya yapışıklıkları serbest bırakılır. HSG filmleri ayrıca doğurganlık tedavisi, tıkalı fallop tüplerinin kesilmesi, gebelik dışındaki düşük nedenlerinin araştırılması vb. için doktorlar tarafından istenebilir.

HSG Filmi Fiyatları

Histerosalpingografi durumunda, hsg filmi maliyeti kamu ve özel hastaneler arasında değişmektedir. Devlet hastanesinde veya özel hastanede yapabilirsiniz.  Özel radyoloji merkezlerinde ve özel hastanelerde histereskopi fiyatı hastanenin belirlediği fiyat politikasına göre hastalara aktarılmaktadır.

Bir histerogramın maliyeti, hastanın uterusla ilgili sorunlarına bağlıdır. Dolayısıyla sorunun teşhisine ve uygun tedaviye bağlı olarak histereskopinin fiyatı ortaya çıkacaktır. Ayrıca tercih edilen doktorun tecrübesi de rahim filmi ücreti belirler.

Tıkla ve Bu Yazıya Oy Ver!
Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Başlıksız-1

Yazar Hakkında

Sosyonom - Kurucu

Yorum Yap